Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Približne sto ľudí protestovalo proti mítingu kotlebovcov v Myjave, Mazureka vypískali

Foto: Približne sto ľudí protestovalo proti mítingu kotlebovcov v Myjave, Mazureka vypískali

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Asi sto prevažne mladých ľudí s transparentami, plagátmi a fotografiami z koncentračných táborov v utorok protestovalo proti mítingu Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý sa konal v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave. Čítali sa aj mená ľudí z myjavských kopaníc, ktorí sa zúčastnili protifašistického odboja.


Zhromaždenie bolo pokojné, časť jeho účastníkov išla aj do sály, kde sa míting konal a pri predstavovaní tam „vypískali“ exposlanca parlamentu Milana Mazureka (ĽSNS).


Zobraziť fotogalériu k článku:
Tichý protest proti Kotlebovcom – ĽS NS v Myjave (fotografie)

„Zhromaždenie bolo reakciou na poskytnutie mestských priestorov extrémistickej strane Kotlebovci – ĽSNS. Snažili sme sa takto vyjadriť nesúhlas s názormi, ktoré majú poslanci a členovia tejto strany, ale aj si uctiť množstvo padlých, ktorí položili život za našu slobodu počas SNP, ale ktorí prišli o životy aj počas holokaustu,“ povedal o dôvodoch zhromaždenia Juraj Foltín z iniciatívy Slobodné kopanice. Ľudia kritizovali vedenie mesta za poskytnutie priestorov pre míting strany v kultúrnom dome.

Vedenie mesta Myjava v stanovisku pre agentúru SITA uviedlo, že nemá dôvod nesúhlasiť s komerčným prenájmom priestorov pre riadne zaregistrované politické strany, ktoré sa budú uchádzať o hlasy voličov v blížiacich sa parlamentných voľbách.

Míting v kultúrnom dome aj zhromaždenie proti nemu sa zaobišli bez incidentov.

Viac k témam: protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Približne sto ľudí protestovalo proti mítingu kotlebovcov v Myjave, Mazureka vypískali © SITA Všetky práva vyhradené.


Top