Ste tu
Home > Správy > Foto: Pri pobreží Brazílie objavili viac ako sto ton rozliatej ropy, škvrny zasiahli desiatky miest

Foto: Pri pobreží Brazílie objavili viac ako sto ton rozliatej ropy, škvrny zasiahli desiatky miest

8.10.2019 (Webnoviny.sk) – Pri severovýchodnom pobreží Brazílie objavili od začiatku septembra viac ako sto ton rozliatej ropy. Minister životného prostredia Ricardo Salles o tom informoval v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že ropné škvrny zasiahli viac ako 42 miest.

Brazílska polícia v súčasnosti vyšetruje, odkiaľ sa ropa v mori vzala. Zabila pritom najmenej sedem korytnačiek a rybárov a plavcov prinútila vyhýbať sa kontaminovaným oblastiam. Štátna ropná spoločnosť Petrobras minulý týždeň potvrdila, že ropa nepochádza z jej výroby.

Em Sergipe, vistoriando o local de óleo nas praias. Desde 02 /setembro as equipes do IBAMA e ICMBIO, junto aos 42 municípios, marinha e demais órgãos no recolhimento de mais de 100 toneladas de borra de petróleo. pic.twitter.com/MKpVp99NUe— Ricardo Salles MMA (@rsallesmma) October 7, 2019

Viac k témam: ropa
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Pri pobreží Brazílie objavili viac ako sto ton rozliatej ropy, škvrny zasiahli desiatky miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Top