Ste tu
Home > Správy > Foto: Premiéra Pellegriniho prijal vo Vatikáne pápež František

Foto: Premiéra Pellegriniho prijal vo Vatikáne pápež František

9.12.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 9. decembra 11:01


Predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v pondelok na osobnej audiencii prijal pápež František. Posledný slovenský premiér, ktorý sa dostal k hlave katolíckej cirkvi, bol bývalý premiér Mikuláš Dzurinda pred 19 rokmi.


„Dalo to mne a celému Slovensku veľa nádeje, inšpirácie, viery a duchovnej sily,” napísal Pellegrini na svojom facebookovom profile. S pápežom Františkom sa slovenský premiér stretol počas oficiálnej návštevy Svätej stolice.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Pellegrini navštívil Rím a stretol sa s pápežom Františkom

Po príchode do Ríma Pellegrini navštívil aj Baziliku sv. Klimenta, v ktorej je umiestnená kaplnka aj hrob sv. Cyrila.

„Bolo mi veľkou cťou položiť kyticu na hrob jedného zo slovanských vierozvestcov a šíriteľov prvého slovanského písma a kresťanstva na území Slovenska,” podotkol. Následne v Ríme navštívil Slovenské pápežské kolégium sv. Cyrila a Metoda, ktoré združuje slovenských duchovných pôsobiacich v pápežských lýceách a oslavuje 60 rokov od svojho vzniku.

Posledným slovenským premiérom, ktorého prijal pápež, bol Mikuláš Dzurinda. V roku 2000 bol na audiencii u Jána Pavla II. Dzurinda vtedy s vatikánskym štátnym sekretárom Angelom Sodanom podpísal základnú zmluvu medzi Svätou stolicou a Slovenskom.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Premiéra Pellegriniho prijal vo Vatikáne pápež František © SITA Všetky práva vyhradené.


Top