Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Pre silné búrky zasahovali aj hasiči, odstraňovali popadané stromy a odčerpávali vodu

Foto: Pre silné búrky zasahovali aj hasiči, odstraňovali popadané stromy a odčerpávali vodu

21.7.2019 (Webnoviny.sk) –  Hasiči evidujú za posledné dve hodiny nárast výjazdov v súvislosti s nepriaznivým počasím. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), najviac udalostí zaznamenali v Žilinskom kraji, kde zasahujú na viac ako 20 miestach.

V súvislosti s lokálnymi silnými búrkami pomáhajú najmä v okresoch Čadca, Liptovský Mikuláš, Žilina, Tvrdošín a Ružomberok. Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených rodinných domov a odstraňovanie popadaných stromov.

„Najvážnejšia situácia je v katastri obce Raková v okrese Čadca, kde sa vylial miestny potok. Hasiči vyslobodzovali niekoľko uviaznutých osôb z vozidiel, pomocou ťažkej techniky aj v týchto chvíľach odstraňujú popadané stromy a konáre pre lepší prietok vody. Pri udalosti zasahujú profesionáli z Čadce a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Raková, Svrčinovec, Skalité, Zákopčie a Staškov,“ priblížila Farkasová.

Viac k témam: burky, hasiči, počasie, povodne
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Pre silné búrky zasahovali aj hasiči, odstraňovali popadané stromy a odčerpávali vodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top