Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Na Luníku IX. zasahovala polícia, mladík spôsobil rozruch v hlasovacej miestnosti

Foto: Na Luníku IX. zasahovala polícia, mladík spôsobil rozruch v hlasovacej miestnosti

KOŠICE 10. novembra (WebNoviny.sk) – Volebný incident sa v sobotu dopoludnia odohral v jednom z dvoch volebných okrskov košickej mestskej časti Luník IX.

Za členmi volebnej komisie prišiel mladík a povedal, že je prvovolič. Potom vybral lístok s vytlačeným menom jedného z dvoch kandidátov na post miestneho starostu a pýtal sa, či môže ho môže voliť.

Privolali políciu

Mladík údajne uviedol, že lístok mu dal niekto vonku. Komisia mu voliť nedovolila a privolala políciu, pretože mala podozrenie z porušenia volebného zákona. Policajti mladíka odviedli z miestnosti bočnými dverami, aby podal vysvetlenie.

Predsedníčka miestnej volebnej komisie Jozefína Šaňová uviedla, že vecou sa zaoberá polícia, ktorá rozhodne o ďalšom postupe. Doložila, že na chvíľu prestali do miestnosti púšťať voličov, no po pár minútach ich začali opäť púšťať.

Podozrenia z kupovania hlasov

Krátko po incidente prišli na kontrolu volebných okrskov na Luníku IX dvaja členovia košickej mestskej volebnej komisie a vzápätí za nimi aj člen štátnej centrálnej volebnej komisie z Bratislavy Peter Pollák. Pozorne si vypočuli, čo sa udialo.

Lístok bol vytlačený na počítačovej tlačiarni, nie písaný rukou, takže sa možno domnievať, že nebol vyhotovený za účelom nejakej individuálnej rady. Momentálne tento incident skúma polícia a verím, že čoskoro objasní tento prípad,“ povedal Pollák.

Viac o téme Komunálne voľby 2018 na Slovensku

Online (Minúta po minúte)

Ako voliť a kto môže hlasovať

Volebná infolinka

Kandidáti

Výsledky

Doložila, že pokiaľ mal možnosť vidieť, priebeh volieb na Luníku IX je štandardný a okrem vyššie spomínaného prípadu iné nedostatky nezistil. Ako uviedol Pollák, na Luníku IX sa nezdrží dlho, pretože pôjde navštíviť ďalšie lokality, kde sú nahlásené nejaké podozrenia z kupovania rómskych hlasov.

Nechcel však konkretizovať lokality, do ktorých pôjde na kontrolu. Doložil, že na kontrolnom výjazde na východe Slovenska bude do skončenia volieb a potom sa vracia do Bratislavy, aby bol pri podpise zápisnice.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne voľby 2018 na Slovensku

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, Luník IX, Peter Pollák, starosta
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Na Luníku IX. zasahovala polícia, mladík spôsobil rozruch v hlasovacej miestnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Top