Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Hasiči mali pre búrky takmer 200 výjazdov, niektoré vlaky meškali aj desiatky minút (aktualizované)

Foto: Hasiči mali pre búrky takmer 200 výjazdov, niektoré vlaky meškali aj desiatky minút (aktualizované)

8.8.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 8. augusta 9:50

Pre búrky, ktoré zasiahli územie Slovenska, zasahovalo za posledných 24 hodín viac ako 350 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Najvážnejšia situácia bola v Trnavskom kraji.

Popadané stromy aj zatopené priestory

Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, najčastejšie zasahovali pri odstraňovaní popadaných stromov zo striech a cestných komunikácií, odčerpávaní vody zo zatopených priestorov a odstraňovaní popadaných kusov striech. Bilancia výjazdov sa vyšplhala na 196.

„V Trnavskom kraji bola pomoc hasičov potrebná 55-krát, a to najmä v okresoch Galanta a Senica. V Nitrianskom kraji boli hasiči pre búrkovú činnosť privolaní k 49 udalostiam, v Trenčianskom kraji zasahovali 25-krát, v Banskobystrickom a Košickom kraji boli pri 18 udalostiach. V Prešovskom kraji uskutočnili v súvislosti s nepriaznivým počasím desať výjazdov, v Bratislavskom kraji pomáhali šesťkrát,“ priblížila Križanová.

Meškajúce vlaky

V dôsledku vplyvu počasia vo štvrtok ráno meškajú vlaky na Slovensku desiatky minút aj niekoľko hodín. Na viacerých úsekoch museli prerušiť vlakovú dopravu a odrieknuť spojenia.

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) na Twitteri, osobný vlak z Galanty do Komárna meškal z Galanty 78 minút.

Os 4809 (Galanta 06:52 – Komárno 08:09) mešká zo stanice Galanta 78 min. Dôvod: následky vplyvu počasia.
— ZSSK mimoriadne (@zssk_mimoriadne) 8. augusta 2019

Vlak zo Zvolenia do Šiah meškal v Krupine následkom vplyvu počasia 118 minút. Regionálne rýchliky z Bratislavy do Banskej Bystrice a do Žiliny mali už na bratislavskej Hlavnej stanici oneskorenie 88, resp. 33 minút.

Os 6070 (Zvolen os. st. 05:07 – Šahy 06:47) mešká zo stanice Krupina 118 min. Dôvod: následky vplyvu počasia.
— ZSSK mimoriadne (@zssk_mimoriadne) 8. augusta 2019

Regionálny rýchlik z Bratislavy do Nových Zámkov v stredu neskoro večer meškal v Bratislave 258 minút pre prerušenie dopravy, v úseku Šaľa – Nové Zámky bol nahradený autobusovou dopravou. Následný osobný vlak z hlavného mesta do Nových Zámkov z týchto dôvodov museli odrieknuť v celom úseku. Večerný vlak z Kútov do Bratislavy meškal už z východiskovej stanice 319 minút.

RR 873 (Bratislava hl. st. 21:53 – Nové Zámky 22:54) mešká zo stanice Bratislava hl. st. 258 min.
Dôvod: následok prerušenia dopravy.
V úseku Šaľa – Nové Zámky je nahradený NAD.
— ZSSK mimoriadne (@zssk_mimoriadne) 8. augusta 2019

Nočný rýchlik z Prešova do Bratislavy Nového Mesta pokračoval z Nových Zámkov odklonom cez Nitru. Nočný rýchlik z Bratislavy Nového Mesta do Prešova odriekli v úseku Košice – Prešov.

Odrieknuté vlaky

Vo štvrtok ráno následkom prerušenia dopravy boli odrieknuté viaceré vlaky. Napríklad, vlak z Nových Zámkov do Malaciek nešiel v úseku do Bratislavy, z Topoľčian do Prievidze v celom úseku, z Nových Zámkov do Bratislavy v úseku do Šale.

Vlak z Galanty do Bratislavy Petržalky odriekli v úseku do Bratislavy Nového Mesta, z Bratislavy Petržalky do Galanty v celom úseku. Dopravu prerušili v úseku Trnovec nad Váhom – Tvrdošovce, vlaky nahradili autobusmi, pričom meškanie vlakov bolo zhruba 40 až 60 minút. Dopravu na tomto úseku potom obnovili.

Pre spadnutý strom na trať prerušili dopravu medzi Prievidzou a Chrenovcom, ako aj v úsekoch Chynorany – Rybany, Hontianske Nemce – Krupina (predpokladané meškanie bolo asi 60 minút) aj Zvolen – Šahy. Dopravu na prvých troch uvedených úsekoch neskôr obnovili.

Vlak REX z Levíc do Kútov meškal z Palárikova 120 minút, vlaky REX z Nových Zámkov do Bratislavy mali oneskorenie z Tvrdošoviec 55 minút, resp. z Nových Zámkov 41 minút. Odriekli tiež vlaky z Malaciek do Bratislavy, z Galanty do Bratislavy Petržalky v úseku v hlavnom meste, z Bratislavy do Kútov aj opačne, ako aj z Levíc do Kútov v úseku od Bratislavy.

Agentúra SITA oslovi Železnice Slovenskej republiky a Železničnú spoločnosť Slovensko.

Viac k témam: hasiči, počasie, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Hasiči mali pre búrky takmer 200 výjazdov, niektoré vlaky meškali aj desiatky minút (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Top