Ste tu
Home > Zaujímavosti > Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov

Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – V Národnom parku Virunga v Konžskej demokratickej republike odfotografovali dve gorily, ako pózujú na selfie s rangermi, ktorí ich zachránili, keď boli ešte mláďatká. Fotografia vznikla v gorilom sirotinci, kde vyrastali po tom, ako im pytliaci zabili rodičov.

Matky oboch sirôt zabili v júli 2007

Zástupca riaditeľa parku Innocent Mburanumwe pre BBC Newsday vysvetlil, že ľudoopy sa naučili imitovať svojich opatrovateľov, ktorí sa o ne starali, odkedy ich našli. Gorily ich podľa neho vnímajú ako svojich rodičov.

Matky oboch sirôt zabili v júli 2007, keď mali mláďatá len dva a štyri mesiace. Krátko potom ich našli a vzali do rezervácie Senkwekwe vo Virunge, kde odvtedy žijú.

Gorily vyrástli s rangermi

Keďže gorily vyrástli s rangermi, ktorí ich zachránili, „imitujú ľudí“ – napríklad stoja na dvoch nohách, doplnil Mburanumwe.

„Normálne“ sa to však podľa neho nedeje. „Veľmi ma prekvapilo, keď som to videl… Je to veľmi zábavné. Je veľmi zvláštne vidieť, ako dokáže gorila imitovať ľudí a postaviť sa,“ doplnil.

Viac k témam: Gorila, selfie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top