Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Dva zúrivé psy napadli dôchodcu, podhrabali sa pod plotom a spôsobili mu devastačné zranenia

Foto: Dva zúrivé psy napadli dôchodcu, podhrabali sa pod plotom a spôsobili mu devastačné zranenia

8.10.2019 (Webnoviny.sk) – Dva zúrivé psy napadli dôchodcu, ktorý bol v záhradke na svojom pozemku v obci pri Trenčíne. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, nemecký a belgický ovčiak sa podhrabali pod kovovým plotom, zaútočili na 76-ročného muža a spôsobili mu devastačné zranenia na predlaktí.

Muža museli operovať. Doba liečenia zatiaľ nie je známa. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

Majiteľom psov pripomínajú, že v čase neprítomnosti musia svojich psov riadne zabezpečiť. “Pes nerozlišuje hranice medzi pozemkami, tak ako ľudia. Keď sú čo i len dva psy spolu, správajú sa ako svorka a podporujú jeden druhého v útoku. Ich útok býva preto agresívnejší,” upozornila Antalová. Trestná zodpovednosť je len na majiteľovi psa.

Viac k témam: dôchodca, pes, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Dva zúrivé psy napadli dôchodcu, podhrabali sa pod plotom a spôsobili mu devastačné zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top