Ste tu
Home > Ostatné športy > Foto: David Musuľbes si prevzal striebro z letnej olympiády v Pekingu

Foto: David Musuľbes si prevzal striebro z letnej olympiády v Pekingu

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Niekdajší slovenský reprezentant v zápasení David Musuľbes si v piatok predpoludním v Bratislave prevzal striebornú medailu z OH 2008 v Pekingu.

Už 46-ročný rodák z ruského Vladikavkazu pôvodne získal bronz, no po pozitívnom dopingovom náleze víťaza pekinskej voľnoštýliarskej súťaže do 120 kg Uzbeka Artura Tajmazova z roku 2017 sa posunul o jednu priečku nahor. Musuľbes ešte ako reprezentant Ruska získal aj zlato na OH 2000 v Sydney v hmotnostnej kategórií do 130 kg.

Pekinskú bronzovú medailu Musuľbes odovzdal už skôr, striebro si prevzal až teraz od členky Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danky Bartekovej a prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Antona Siekela. Barteková cenný kov dostala od prezidenta MOV Thomasa Bacha ešte začiatkom apríla. Musuľbesovi odovzdali medailu v piatok počas 56. valného zhromaždenia SOŠV.

Viac k témam: Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: David Musuľbes si prevzal striebro z letnej olympiády v Pekingu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top