Home > Šport > <i class="fa fa-camera"></i> FK SLAVOJ TREBIŠOV 3:0 FK BODVA MOLDAVA NAD BODVOU

FK SLAVOJ TREBIŠOV 3:0 FK BODVA MOLDAVA NAD BODVOU

Naši futbalisti dnes nastúpili na veľmi dôležitý zápas proti súperovi z Moldavy. Zápas predposledného z posledným mal výkop o 15:00. Pred zápasom si zúčastnení poctili minútou ticha zomrelých bývalých trebišovských futbalistov.

Prvý polčas bol bohatý na gólové príležitosti

Oba celky vstúpili do zápasu opatrne. V prvých minútach sa iba oťukávali a na ihrisku bolo cítiť dôležitosť samotného zápasu. V 6. minúte sa prvýkrát pohrozili domáci a vytvorili si tlak. Séria šancí však neskončila gólom.

Počas prvých 20 minút bol zápas nervózny a sprevádzali ho menšie fauly. V 17. minúte došlo k nedorozumeniu v obranných radoch Slavoja, čo takmer využili hostia. Situáciu však zachránil pohotový domáci gólman Giertl. Približne po polovici prvého polčasu sa tlak domácich ustálil a hra sa presunula do stredu poľa. Žiadny z tímov sa nedokázal dostať do šance, až prišiel dravý prienik do pokutového územia súpera v podaní domáceho Jacka, ktorý bol faulovaný. Rozhodca fúkol do píšťalky a ukázal na biely bod. Prisúdenú penaltu bezpečne premenil Lopéz da Silva Junior a Slavoj viedol od 25. minúty 1:0.

IMG_1959

Hostia sa vážnejšie k slovu dostali až v 30. minúte, kedy si vybojovali rohový kop, ale túto štandardnú situáciu sa im nepodarilo využiť. Z následného protiútoku domáci pohrozili, ale center do vnútra pokutového územia odvrátil Diamougue. Z rohového kopu si domáci vytvorili veľkú šancu, Šuľák však hlavou mieril tesne vedľa brány.

Pred koncom prvého polčasu hra ožila. V 37. minúte po rohovom kope domácich najlepšie na center zareagoval Lukáš Kulich a pohotovo upratal loptu do brány. Trebišov viedol už 2:0. Svoju silu však už o pár chvíľ ukázali aj hráči Moldavy, ktorí zahrávali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Skákajúcu strelu si však bez problémov dokázal skrotiť Giertl.

IMG_1969

Už beztak nervózna atmosféra kulminovala v 40. minúte, kedy hráč hostí Quenson Lunzitisa bol bez lopty, fauloval brankára Giertla a následne inzultoval nášho kapitána Capka. Ten spadol a strhla sa mela. Rozhodca sa rozhodol riešiť situáciu žltou kartou pre Lunzitisu aj Giertla, čo sa stretlo s nevôľou publika.

Druhá polovica zápasu sa hrala v pokojnejšom tempe

Druhý polčas opäť nervózny. V 50. minúte mohlo byť 3:0. Ruskovský však nedočiahol na loptu po peknom centri Kulicha. V ďalších minútach sa hra ustália a na väčšiu šancu diváci, ktorých bolo vyše 600, čakali až do 66. minúty, kedy pohrozili hostia zo štandardky.

Na príležitosti však bol druhý polčas zápasu chudobnejší. V 68. minúte sa ušlo aj oku fajnšmekrov. O akrobatické zakončenie nožnicami sa pokúsil po centri z rohového kopu López da Silva Junior, mieril však vysoko nad.

Druhý polčas chytil nový dych v 72. minúte. Pri brejku domácich po pravej strane sa dopustil faulu hosťujúci Patrik Šurín. Po druhej žltej karte sa pobral predčasne pod sprchy. Domáci nemali na čo čakať. Bezprostredne po vylúčení hostí dvakrát pohrozili, no vytúžený tretí gól to neprinieslo.

IMG_2003

76. minúta priniesla opäť vzruch. Hosťujúci brankár bol už prekonaný, no hosťom sa podarilo loptu smerujúcu do siete vykopnúť z bránkovej čiary. Tlak domácich odštartovaný vylúčením Šurína neprestával, gól však nie a nie padnúť. Tréner Urban sa rozhodol pre zmenu a z ihriska putoval v 77. minúte dole Edin Mujković. Nahradil ho Kristián Hirko.

Diváci jasali v 84. minúte. Jacko šikovne oklamal obrancov a z pravej strany prihral pred bránu. Júnior síce nastrelil žrď, no Ruskovský nezaváhal a dorazil loptu do odkrytej brány. Slavoj si tak poistil vedenie už na 3:0. Tréner Urban sa rozhodol využiť všetky tri striedania. V 87. minúte si potlesk od publika zaslúžil pilier trebišovskej defenzívy Osmanović, ktorého nahradil Marek Oláh. Do konca stretnutia sa už nič závažné nestalo. Brankár Giertl drží čisté konto už 270 minút. Dôležitý zápas sme zvládli a tri body ostali doma. Súboj Sabinova s prešovským Béčkom, ktoré sú v tabuľke pred nami sa skončil zmierlivo 0:0

FK Slavoj Trebišov 3:0 FK Bodva Moldava nad Bodvou

Góly: 25. Junior (11 m), 37. Kulich, 84. Ruskovský

ŽK: 21. Šurín, 25. Lukáč, 41. Lunzitisa, 41. Giertl
ČK: 72. Šurín

Rozhodoval: Martin Filipák