Ste tu
Home > Šport > Futball > Finále ME vo futbale nemusí byť vo Wembley, UEFA stále čaká na výnimku od britskej vlády

Finále ME vo futbale nemusí byť vo Wembley, UEFA stále čaká na výnimku od britskej vlády

Zdieľaj tento článok

18.6.2021 (Webnoviny.sk) – Futbalové majstrovstvá Európy sú už v plnom prúde, no ešte nie je isté, že vyvrcholenie turnaja bude 11. júla hostiť anglický Londýn. Európska futbalová únia (UEFA) totiž stále rokuje s britskou vládou o udelení výnimky pre zahraničných fanúšikov, aby po príchode do krajiny nemuseli absolvovať karanténu.


Viac o téme: ME vo futbale 2020

Hostiť bude aj semifinálové súboje

Londýnsky štadión Wembley má v termíne od 6. do 11. júla hostiť semifinálové súboje aj finálový zápas. Ak sa spomenutú výnimku nepodarí vyrokovať, UEFA je pripravená presunúť vyvrcholenie kontinentálneho šampionátu do Maďarska na štadión v Budapešti.


UEFA už dosiahla zvýšenie povolenej maximálnej návštevy na londýnskych súbojoch v osemfinále, semifinále a finále z 22 na takmer 40-tisíc priaznivcov. “Máme radosť, že na vyraďovaciu časť bude prístupná väčšia časť kapacity arény,” uvádza sa v stanovisku UEFA.

Požiadali o výnimku

“Aktuálne prebiehajú rozhovory s miestnymi autoritami, aby fanúšikovia účastníkov londýnskych zápasov mohli do krajiny pricestovať bez nutnosti karantény. V takom prípade navrhujeme striktné testovanie všetkých osôb, fungovania v uzavretých skupinách a ich pobyt v krajine nie dlhší ako 24 hodín. Ich presuny by prebiehali iba v schválených prostriedkoch,” informuje UEFA. Tá už o cestovateľskú výnimku požiadala aj pre vysielateľov či zástupcov sponzorov.

Aktuálne je po príchode do Veľkej Británie nutné podstúpiť karanténu minimálne na päť dní, v závislosti od krajiny pôvodu aj dlhšiu. “Rozumieme, akým tlakom čelí vláda, veríme však, že dosiahneme dohodu a obe strany budú spokojné. Vždy máme aj záložný plán, no veríme, že záverečný týždeň sa uskutoční v Londýne,” dodali predstavitelia UEFA.

Viac k témam: futbal, Londýn, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020, ME vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Finále ME vo futbale nemusí byť vo Wembley, UEFA stále čaká na výnimku od britskej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top