Ste tu
Home > Kultúra > Divadlo > Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura

Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura

Zdieľaj tento článok

10.10.2020 (Webnoviny.sk) – Aj napriek obmedzeniam súvisiacim s pandémiou koronavírusu sa budúci týždeň uskutoční v Trenčíne tradičný divadelný festival jedného herca Sám na javisku.


Od stredy 14. októbra sa popri hercoch z Belgicka, Poľska či Slovinska predstavia na 26. ročníku festivalu známe tváre slovenskej divadelnej scény Juraj Kukura a Lukáš Latinák.


Všetky opatrenia budú dodržané

Organizátori festivalu z občianskeho združenia Kolomaž mienia počas festivalu dodržať všetky opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva.

„Tie umožňujú organizovať kultúrne podujatia s kapacitou maximálne 50 osôb, vrátane účinkujúcich a organizátorov, čo znamená, že kapacita v hľadisku bude obmedzená,” upozornil manažér festivalu Juraj Benda.

Pripomenul, že program podujatia je rozdelený do piatich festivalových dní a všetky predstavenia sa uskutočnia v priestoroch kina Hviezda a Prvej komornej divadelnej scény.

Program museli pre COVID-19 oklieštiť

Riaditeľ festivalu Kamil Bystrický priznal, že zorganizovať podujatie v čase pandémie nebolo jednoduché.

„Ešte minulý týždeň bolo zrušenie celého programu na spadnutie a do poslednej chvíle sme nevedeli, ktorí účinkujúci sa budú môcť festivalu zúčastniť. V podstate sa ešte môže veľa vecí zmeniť,” poznamenal Bystrický.

Program bol nakoniec oklieštený o niekoľko sprievodných hudobných podujatí a dve divadelné predstavenia.

Na festivale vystupovalo mnoho známych hercov

Medzinárodný divadelný festival jedného herca Sám na javisku sa organizuje v Trenčíne od roku 1995. Poskytuje priestor na prezentáciu domácich a zahraničných divadelných produkcií.

V minulosti sa na ňom zúčastnili známe mená zo slovenských a českých divadiel, ako Jiřina Bohdalová, Karel Roden, Jaroslav Dušek, Ladislav Chudík, Milka Zimková či Marián Labuda.

Od roku 2005 organizuje festival občianske združenie Kolomaž. V poradí 26. ročník festivalu Sám na javisku potrvá do 18. októbra.

Viac k témam: divadelný festival, Koronavírus, Sám na javisku
Zdroj: Webnoviny.sk – Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top