Ste tu
Home > Šport > Federer sa po štyroch rokoch víťazne vrátil na Roland Garros, na začiatku zápasu cítil napätie

Federer sa po štyroch rokoch víťazne vrátil na Roland Garros, na začiatku zápasu cítil napätie

PARÍŽ 26. mája (WebNoviny.sk) – Švajčiarsky tenista Roger Federer má za sebou úspešný vstup do súťaže vo dvojhre na Roland Garros v Paríži. Federer nasadený ako tretí zdolal v 1. kole talianskeho debutanta Lorenza Sonega za 101 minút 6:2, 6:4, 6:4.

Dominoval aj vo víťazných úderoch

Favorit dominoval vo víťazných úderoch (36-24), aj v nižšom počte nevynútených chýb (15-26). Tridsaťsedemročný rutinér až päťkrát vzal podanie o 13 rokov mladšiemu súperovi.

Federer vynechal ostatné tri ročníky antukového grandslamového turnaja. V roku 2016 absentoval pre zranenie chrbta a v ďalších dvoch rokoch sa rozhodol nehrať na antuke.

Na začiatku zápasu cítil napätie

Prvýkrát si na Roland Garros zahral v hlavnej súťaži už pred 20 rokmi, svoj jediný titul pri Buloňskom lesíku získal tento 20-násobný grandslamový šampión v roku 2009.

Ďakujem veľmi pekne za pekné privítanie, veľmi mi to už chýbalo. Na začiatku zápasu som cítil napätie, ale postupne to zo mňa spadlo,“ uviedol Roger Federer pred divákmi na hlavnom parížskom dvorci Philippa-Chatriera.

Roland Garros

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Roger Federer (Švaj.-3) – Lorenzo Sonego (Tal.) 6:2, 6:4, 6:4

Viac k témam: Roland Garros
Zdroj: Webnoviny.sk – Federer sa po štyroch rokoch víťazne vrátil na Roland Garros, na začiatku zápasu cítil napätie © SITA Všetky práva vyhradené.

Top