Home > Šport > Federer potreboval iba 73 minút na 99. víťazný zápas na Wimbledone, vo štvrťfinále aj Nadal a Djokovič

8.7.2019 (Webnoviny.sk) – Absolútne suverénne si počínali traja najlepší tenisti na svete Novak Djokovič, Rafael Nadal aj Roger Federer v osemfinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone.

Obhajca víťaznej trofeje Djokovič dovolil uhrať Francúzovi Ugovi Humbertovi osem gemov /6:3, 6:2, 6:3/, lanský semifinalista Nadal prenechal Portugalčanovi Joaovi Sousovi šesť gemov /6:2, 6:2, 6:2/ a osemnásobný šampión Federer stratil dokonca len päť gemov.

O štrnásť rokov mladšieho Taliana Mattea Berrettiniho prevalcoval 6:1, 6:2, 6:2 a postúpil po sedemnásty raz do najlepšej singlovej osmičky v All England Clube. Prvýkrát sa tam ocitol už v roku 2001.

Federerov 99. víťazný zápas v Londýne

Federer potreboval iba 73 minút na 99. víťazný zápas na londýnskej tráve (bilancia 99-12). Je už veľmi blízko toho, aby sa stal prvým hráčom v tenisovej histórii tzv. open éry s víťaznou stovkou zápasov na tom istom grandslamovom turnaji. Federer proti Berrettinimu využil 6 zo 7 brejkových príležitostí a urobil iba 5 nevynútených chýb.

“Dnes som veľmi šťastný z toho, ako som hral. Výborne som čítal súperov servis, solídne returnoval a celkovo dobre udieral do loptičky od základnej čiary. Naozaj som odohral veľmi dobrý zápas. A je dobré, že som si ušetril sily do ďalších zápasov,” uviedol 20-násobný grandslamový šampión Roger Federer, cituje ho portál bbc.com. Jeho súperom vo štvrťfinále bude Japonec Kei Nišikori.

Djokovič zahral 25 winnerov

Aj Djokovič má za sebou suverénne predstavenie, proti Umbertovi sa uviedol 25 víťaznými údermi a 14 nevynútenými chybami. Zverenec Mariána Vajdu (a dočasne aj Gorana Ivaniševiča) postúpil po štyridsiaty piaty raz do štvrťfinále na niektorom z turnajov “veľkej štvorky”, na Wimbledone sa tak stalo jedenástykrát s reálnou šancou na piaty titul.
Len o šesť účastí menej ako Djokovič vo štvrťfinále na grandslamových podujatiach má na konte Rafael Nadal. Aktuálne ťahá sériu ôsmich postupov do osmičky najlepších. Proti Sousovi sa španielsky ľavák blysol 30 víťaznými údermi a iba 10 nevynútenými chybami. Najbližšie sa mu postaví do cesty výborne servujúci americký dlháň Sam Querrey. Semifinalista spred dvoch rokov uštedril krajanovi Tennysovi Sandgrenovi 25 es a zvíťazil 6:4, 6:7 (7), 7:6 (3), 7:6 (5).
“Querrey vo forme je veľmi nebezpečný hráč na každom povrchu. Najviac mu to však ide na rýchlom podklade, kde môže uplatniť dobré podanie a agresívny štýl hry. Na tráve je preto ešte nebezpečnejší,” povedal Nadal o svojom najbližšom súperovi.

Viac k témam: Londýn, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Federer potreboval iba 73 minút na 99. víťazný zápas na Wimbledone, vo štvrťfinále aj Nadal a Djokovič © SITA Všetky práva vyhradené.