Ste tu
Home > Šport > Fedcupový súboj Slovensko – Brazília otvoria Cibulková a Alvesová

Fedcupový súboj Slovensko – Brazília otvoria Cibulková a Alvesová

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Jednotka domácich Dominika Cibulková a dvojka singlovej zostavy hostiek Carolina Meligeni Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h SELČ v Bratislave na prvú z dvoch dvojhier úvodného dňa víkendového play-off stretnutia Slovensko – Brazília o zotrvanie v II. svetovej skupiny Pohára federácie 2019 tenisových reprezentačných družstiev žien.


Po nich sa na antuke v AXA Arena NTC predstavia dvojka nominácie SR Viktória Kužmová a jednotka hostiek na dvojhry Beatriz Haddadová-Maiová. Stanovil to piatkový žreb.


V nedeľu sa od 13.00 h SELČ podľa tradičného scenára MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) uskutočnia dvojhry Dominika Cibulková – Beatriz Haddadová-Maiová a Viktória Kužmová – Carolina Meligeni Alvesová a na záver príde na rad štvorhra Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková – Beatriz Haddadová-Maiová, Luisa Stefaniová. Kapitáni Matej Lipták a Roberta Burzagliová však majú nárok na zmeny. Slovensko má k dispozícii aj Rebeccu Šramkovú.

Premiérový vzájomný duel

Obe družstvá čaká premiérový vzájomný duel v Pohári federácie. Slovensko figuruje na 16. priečke v renkingu krajín ITF, Brazília je na 21. mieste. Slovenky sa pokúsia zachrániť v II. svetovej skupine, z ktorej zatiaľ naposledy vypadli v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku.

Nominácia – Slovensko

* kapitán: Matej Lipták
Dominika Cibulková (33. vo svetovom rebríčku vo dvojhre/ -)
Viktória Kužmová (46. / 196. vo štvorhre)
Karolína Schmiedlová (66. / -)
Magdaléna Rybáriková (68. / 177.)
Rebecca Šramková (197./ 678.)

V uplynulom stretnutí Pohára federácie proti Lotyšsku (prehra 0:4) slovenský kapitán Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Proti Brazílii sa v nominácii ocitlo skúsené duo Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.

Brazília nemá v Top 100 ani jednu hráčku

V aktuálnej sezóne sa trio slovenských reprezentantiek dostalo minimálne do semifinále na turnajoch WTA. Dvadsaťročná Kužmová sa v januári prebojovala na turnaji v Aucklande do semifinále, v ktorom nestačila na neskoršiu víťazku podujatia Nemku Juliu Görgesovú.

Dvadsaťštyriročná Schmiedlová rovnako pred Australian Open postúpila v Hobarte až do finále. Začiatkom apríla sa podarilo Magdaléne Rybárikovej dostať do semifinále v mexickom Monterrey. Jedine Dominika Cibulková stále čaká v aktuálnej sezóne na prenikavý úspech.

Nominácia – Brazília

* kapitánka: Roberta Burzagliová
Beatriz Haddadová-Maiová (165./ 570.)
Carolina Meligeni Alvesová (355./ 306.)
Gabriela Céová (442./ 359.)
Luisa Stefaniová (447./ 128.)
Thiasa Grana Pedrettiová (671./494.)

Súperky Sloveniek z Južnej Ameriky nedisponujú hráčkou z prvej stovky rebríčka WTA. Najvyššie postavenou Brazílčankou je Beatriz Haddadová-Maiová aktuálne na 165. priečke. Ďalšie brazílske reprezentantky sú mimo Top 300.

V deblovom renkingu sa v druhej stovke nachádza Luisa Stefaniová (128.). Slovenské tenistky by na základe rebríčkového postavenia jednotlivých hráčok z oboch tímov mali v apríli potvrdiť rolu favoritiek a zachovať si účasť v II. svetovej skupine aj pre budúci rok.

Fed Cup: Play-off o zotrvanie v II. svetovej skupine

AXA Arena NTC Bratislava (20. – 21. apríl 2019, antuka)

Slovensko – Brazília

Výsledok piatkového žrebu programu play-off stretnutia Slovensko – Brazília o zotrvanie v II. svetovej skupine Pohára federácie 2020 reprezentačných družstiev (20. – 21. apríla, Bratislava, antuka v ):

Sobota


postupne dve dvojhry od 13.00 h SELČ

Dominika Cibulková – Carolina Meligeni Alvesová
Viktória Kužmová – Beatriz Haddadová-Maiová

Nedeľa

postupne dve dvojhry a štvorhra od 13.00 h SELČ

Dominika Cibulková – Beatriz Haddadová-Maiová
Viktória Kužmová – Carolina Meligeni Alvesová
Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková – Beatriz Haddadová-Maiová, Luisa Stefaniová

Viac k témam: Pohár federácie – Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Fedcupový súboj Slovensko – Brazília otvoria Cibulková a Alvesová © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top