Ste tu
Home > Spravodajstvo > FC Barcelona sa chce súdiť, od Neymara žiada vrátiť 10 miliónov eur

FC Barcelona sa chce súdiť, od Neymara žiada vrátiť 10 miliónov eur

12.11.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Barcelona chce prostredníctvom súdu získať späť od svojho bývalého hráča Brazílčana Neymara 10 miliónov eur.


Vyplatili navyše

Podľa Kataláncov ide o financie, ktoré organizácia zaplatila futbalistovi navyše nad rámec zmluvy počas jeho pôsobenia v tomto klube. Informáciu priniesla osoba oboznámená so situáciou, ktorej identita zostáva zahalená.


FC Barcelona mal futbalistov zaplatiť spomenuté prostriedky, aby sa vyhol nezrovnalostiam smerom k daňovému úradu počas vyšetrovania prestupu Neymara z brazílskeho FC Santos v roku 2013.

Daniari však napokon dospeli k verdiktu, že klub tieto prostriedky nemal platiť, preto sa Španieli rozhodli žiadať peniaze späť. Uvedené informácie oficiálne nepotvrdili ani predstavitelia FC Barcelona ani zástupcovia Brazílčana.

Terče španielskych úradov

Neymar hral za FC Barcelona v rokoch 2013 až 2017, potom prestúpil do francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain za rekordných 222 miliónov eur.

Obe strany sa medzičasom stali terčom španielsky úradov, že pri prestupu futbalistu z Brazílie do Španielska došlo k nezrovnalostiam, ktoré mali zakryť skutočnú sumu zaplatenú za služby elitného útočníka.

Všetky strany akékoľvek pochybenie popreli. Podľa úradov Neymar dlhuje 34,6 milióna eur na daniach z obdobia jeho pôsobenia v Španielsku, vlani to bol najvyšší dlh jednej osoby voči daňovým úradom v celej krajine.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Barcelona sa chce súdiť, od Neymara žiada vrátiť 10 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.


Top