Ste tu
Home > Spravodajstvo > NEHODA NA DARGOVE, VODIČ PREŠIEL DO PROTISMERU

NEHODA NA DARGOVE, VODIČ PREŠIEL DO PROTISMERU

Zdieľaj tento článok

Vo štvrtok niekedy okolo 15 30 došlo k vážnej dopravnej nehode na Dargovskom priesmyku, za obcou Dargov. 


Po nehode sa okamžite začali tvoriť kolóny a vodiči prostredníctvom sociálnych sietí hlasili veľké zdržanie., cesta bola neprejazdná v oboch smeroch. Polícia postupne začala usmerňovať premávky, auto žačala púšťat striedavo z oboch strán. 


„Podľa doterajších zistení vodič Škody Octavia, smerujúci od obce Dargov, pravdepodobne z dôvodu prudkého zošliapnutia brzdového pedálu pri prejazde tiahlou pravotočivou zákrutou na mokrej vozovke sa dostal s vozidlom do šmyku. Prešiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom,“ vysvetlila krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Doplnila, že podľa predbežnej lekárskej správy vodič osobného auta utrpel pri dopravnej nehode ťažké zranenia. Náraz bol taký silný, že na kamióne zlomil nápravu. Vodiča museli z auta vystrihnúť hasiči z Bidoviec.

„Vykonanými dychovými skúškami nebola u vodičov zistená prítomnosť alkoholu. Predbežná škoda na vozidlách bola vyčíslená na 16-tisíc eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.“

 

ZDROJ: KR PZ KOŠICE

Zdieľaj tento článok

Top