Ste tu
Home > Veda a technika > Facebook chce vyvinúť technológiu, ktorá dokáže rozpoznať videá s reálnou streľbou

Facebook chce vyvinúť technológiu, ktorá dokáže rozpoznať videá s reálnou streľbou

Zdieľaj tento článok

18.9.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Facebook využije záznamy z kamier, ktoré budú mať policajti pripevnené na tele, na vývoj algoritmov na rozpoznávanie videí s reálnou streľbou.


Budú nahrávať výcvik

Spoločnosť dodá kamery britskej špeciálnej jednotke Metropolitnej polície a budú nahrávať jej bežný výcvik. Zástupcovia polície uviedli, že sú “šťastní“, že môžu pomôcť s týmto projektom.


Technológie, ktoré automaticky zastavia živý prenos útokov po tom, ako ich identifikujú, takisto značne pomôžu zabrániť oslavovaniu takýchto činov a propagácii toxických ideológií, ktoré ich k tomu vedú,” vyjadril sa zástupca polície Neil Basu.

Facebook čaká vypočúvanie

Najnovšie oznámenie zverejnili deň predtým, ako budú Facebook a ďalšie spoločnosti vypočúvať americké úrady v súvislosti s ich snahou na identifikovanie a odstránenie príspevkov s násilným obsahom.

Facebook čelí kritike za to, že dostatočne nezabránil šíreniu videí zaznamenávajúcich teroristické útoky v novozélandskom meste Christchurch z marca tohto roku.

Viac k témam: britská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook chce vyvinúť technológiu, ktorá dokáže rozpoznať videá s reálnou streľbou © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top