Ste tu
Home > Správy > Exsiskár Kosík je podľa informácií prezidenta polície Lučanského stále vo väzení v Mali

Exsiskár Kosík je podľa informácií prezidenta polície Lučanského stále vo väzení v Mali

BRATISLAVA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Počas práve prebiehajúceho Valného zhromaždenia Interpolu v Dubaji potvrdili najvyšší predstavitelia malijskej polície prezidentovi Policajného zboru Milanovi Lučanskému, že Ľuboš Kosík nebol prepustený z malijského väzenia.


Uviedol to na sociálnej sieti Policajný zbor SR. O prepustení Kosíka z väzenia informoval minulý týždeň denník SME s tým, že mu to potvrdil samotný Kosík.


Kosík je bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby, ktorý sa podľa vlastných slov podieľal na únose Michala Kováča ml. Kosík poslal denníku SME vyhlásenie o tom, že únos Michala Kováča mladšieho v roku 1995 osobne nariadil vtedajší šéf SIS Ivan Lexa.

Ešte v decembri minulého roka Kosík pre denník potvrdil, že bol jedným z piatich členov komanda, ktoré v roku 1995 unieslo syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Tvrdí tiež, že disponuje informáciami vo veci vraždy Róberta Remiáša a plánu zavraždiť svedka únosu Oskara Fegyveresa. Zo Slovenska Kosík ušiel preto, že ho uznali za vinného v kauze falšovania zmeniek v hodnote 2,4 milióna eur. Kosíka zadržali v Mali v novembri 2016 na základe medzinárodného zatykača.

Zdroj: Webnoviny.sk – Exsiskár Kosík je podľa informácií prezidenta polície Lučanského stále vo väzení v Mali © SITA Všetky práva vyhradené.


Top