Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Exriaditeľ z PPA zostáva naďalej vo väzbe pre kauzu Dobytkár, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Exriaditeľ z PPA zostáva naďalej vo väzbe pre kauzu Dobytkár, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Senát Najvyššieho súdu SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť Ľubomíra P. obvineného v kauze Dobytkár proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.


Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová s tým, že súd väzbu nenahradil alternatívnymi inštitútmi.


Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

V skupine osôb podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Exriaditeľ z PPA zostáva naďalej vo väzbe pre kauzu Dobytkár, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top