Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Exprezident Andrej Kiska už má podpisy na založenie strany Za ľudí

Exprezident Andrej Kiska už má podpisy na založenie strany Za ľudí

4.8.2019 (Webnoviny.sk) – Exprezident Andrej Kiska a ďalší predstavitelia vznikajúcej strany Za ľudí odovzdajú v pondelok podpisy nevyhnutné na registráciu strany na ministerstve vnútra.

„Prečítal som si všetky tie odporné veci, ktoré si písal Marian K. s Bödörom o tom, ako mali pod palcom políciu, NAKA, či prokuratúru a robili všetko preto, aby sa Smer udržal pri moci. Aby zdiskreditovali mňa, či ďalších odvážnych ľudí, ktorí poukazovali na ich prešľapy. Nesmieme dopustiť, aby táto mafia ďalej ovládala tento štát,“ podotkol Kiska.

Ako dodal, dostatok podpisov na založenie strany sa im podarilo vyzbierať v rekordne krátkom čase a majú ich ďaleko viac, ako je nevyhnutých 10 000. Agentúru SITA o tom informovalo tlačové oddelenie vznikajúcej strany Za ľudí.

Ľudia vo vznikajúcej strane sú podľa Kisku pripravení prevziať zodpovednosť za Slovensko. „Riadiť krajinu je náročná úloha a iba chcenie nestačí. Vládnuť treba vedieť, preto strana Za ľudí má medzi sebou ľudí, ktorí úspešne riadia mestá, obce, majú skúsenosti z parlamentu, z vlády, z diplomacie, podnikania, zdravotníctva, školstva, či poľnohospodárstva, bojovali za slušné a spravodlivé Slovensko alebo sa dlhodobo venujú sa slabším,“ prízvukoval. Zároveň ozrejmil, že počas leta denne pracujú s desiatkami expertov na programe, ktorý predstavia v septembri. „Ale v pondelok nás čaká prvý veľký krok. Ideme ďalej,“ uzavrel.

Viac k témam: Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Exprezident Andrej Kiska už má podpisy na založenie strany Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Top