Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Expolicajt odsúdený za vraždu zostáva za mrežami, najvyšší súd jeho dovolanie zamietol

Expolicajt odsúdený za vraždu zostáva za mrežami, najvyšší súd jeho dovolanie zamietol

Zdieľaj tento článok

2.6.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR v stredu 2. júna opätovne zamietol mimoriadne dovolanie odsúdeného bývalého policajta Jána Antošku. Ten si odpykáva 22-ročný trest väzenia za pokus o vraždu a nedovolené ozbrojovanie. Antoška v dovolaní namietal nezákonné zloženie senátu Krajského súdu v Žiline, ktorý v roku 2017 zamietol jeho odvolanie voči 22-ročnému trestu.


Najvyšší súd už raz dovolanie odsúdeného v roku 2019 zamietol. Ten následne držal hladovku a museli ho aj hospitalizovať. V utorok 2. júna súd skonštatoval, že zloženie senátu odvolacieho súdu v čase rozhodovania o Antoškovi bolo zákonné. Antoška v roku 2014 strieľal v Liptovskom Mikuláši na policajtov, ktorí mali príkaz zatknúť ho pre podozrenie z jeho účasti na lúpežiach.


Jedného z nich aj zasiahol, no ten bol chránený balistickou vestou a štítom. Zadržaniu Antošku pritom predchádzalo skoro 12-hodinové „obliehanie” domu, kde sa ukrýval. Trest 22 rokov väzenia v ústave s najprísnejším stupňom stráženia mu následne v roku 2016 uložil Okresný súd v Žiline, pričom krajský súd v roku 2017 verdikt potvrdil.

Antoška bol už skôr odsúdený na deväťročný trest za sériu lúpeží, ktorých sa dopustil ešte ako policajt. Ako člen organizovanej skupiny sa podľa orgánov činných v trestnom konaní v roku 2013 podieľal na niekoľkých prepadoch áut pošty a obchodného reťazca.

Viac k témam: odsúdenie, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Expolicajt odsúdený za vraždu zostáva za mrežami, najvyšší súd jeho dovolanie zamietol © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top