Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Exminister Žiga odmieta spájanie s kauzou Judáš a vyjadril sa aj k synovcovi Štefanovi

Exminister Žiga odmieta spájanie s kauzou Judáš a vyjadril sa aj k synovcovi Štefanovi

Zdieľaj tento článok

3.12.2020 (Webnoviny.sk) – Viacnásobný exminister a poslanec Peter Žiga (Hlas-SD) odmieta spájanie s podozreniami, ktoré podľa medializovaných informácii vyplývajú z vyšetrovania v rámci policajnej akcie Judáš.


Informácie považuje za vyfabulované

Ako vo štvrtok povedal pre médiá, informácie o svedeckých výpovediach, ktoré by naznačovali ovplyvňovanie policajného vyšetrovania, považuje za vyfabulované.


„Som nikdy žiadne orgány činné v trestnom konaní neovplyvňoval, žiadne vyšetrovanie som neovplyvňoval ani vo svoj prospech, ani v prospech žiadnych svojich príbuzných, ani nikoho iného,“ zdôraznil.

Vzdialený príbuzný Štefan Žiga

Žiga tiež uviedol, že Štefan Žiga nie je jeho synovec, ale vzdialený príbuzný. Ako dodal, momentálne nevie, kto, čo a kedy uviedol v rámci svedeckých výpovedí, preto sa k detailom nemôže vyjadrovať. „Som pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní,“ dodal s tým, že zatiaľ ho v tejto veci nikto nekontaktoval.

Denník N ešte v stredu 2. decembra informoval, že syna bratranca exministra Petra Žigu nedávno obvinili z takzvaných karuselových podvodov. V roku 2016 sa to pritom podľa výpovede bývalého šéfa národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka podarilo za úplatok zahladiť.

„Opozičný poslanec Žiga je stále na slobode napriek tomu, že jeden z ôsmich skutkov v poslednej policajnej akcii Judáš, kde je obvinený aj policajný exprezident Milan Lučanského, sa týka aj exministra a jeho synovca Štefana,“ napísal denník.

Viac k témam: akcia “Judáš”
Zdroj: Webnoviny.sk – Exminister Žiga odmieta spájanie s kauzou Judáš a vyjadril sa aj k synovcovi Štefanovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top