Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili

Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili

30.9.2020 (Webnoviny.sk) – Exminister obrany za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) František Kašický už nie je veľvyslancom s osobitným poslaním pre granty Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu.


Jeho post bol totiž zrušený. Pre agentúru SITA to potvrdil tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ).


Predražené tendre

„Môžeme potvrdiť, že táto funkcia je od 22. septembra zrušená,“ uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie.

Kašický bol ministrom obrany za prvej vlády Roberta Fica a bol druhým ministrom, ktorý podal demisiu.

Počas Kašického pôsobenia na ministerstve sa jeho meno spájalo s veľkým škandálom, keď ministerstvo vypísalo predražené tendre na údržbu a upratovanie za 3,9 miliardy slovenských korún, do ktorých sa mali prihlásiť firmy s väzbami na vládne strany Smer a Slovenskú národnú stranu (SNS).

Formálna pozícia

Kašický vtedy tvrdil, že o obstarávaniach nevedel, ale odstupuje pre svoju politickú zodpovednosť.

Jeho už zrušená pozícia na MZVEZ bola formálna, granty z už zmienených finančných mechanizmov rezort diplomacie nerozdeľuje a ani nerozdeľoval.

Kašický sa po odchode z ministerstva obrany stal slovenským veľvyslancom pri NATO, kde pôsobil do roku 2013 a neskôr bol veľvyslancom v Nórsku, kde pôsobil do roku 2017.

Viac k témam: granty
Zdroj: Webnoviny.sk – Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.


Top