Ste tu
Home > Ekonomika > Európska rada pre inovácie dostane ďalších 150 miliónov eur na projekty proti koronavírusu

Európska rada pre inovácie dostane ďalších 150 miliónov eur na projekty proti koronavírusu

30.4.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) vo štvrtok schválila ďalších 150 miliónov eur pre schému Accelerator Pilot Európskej rady pre inovácie (EIC) v snahe podporiť inovácie v boji s koronakrízou. Peniaze by mali financovať najlepšie startupy a malé a stredné podniky, ktoré sa prihlásili v marci.


Pečate dokonalosti

Žiadosti vysokej kvality súvisiace s koronavírusom, ktoré nemožno financovať zo spomínaných 150 miliónov, bude EK oceňovať špeciálnymi Pečaťami dokonalosti. Spoločnosti, ktoré EIC podporí, oznámia koncom mája.


Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

“S EIC chceme byť flexibilní, prispôsobiví a rýchli, rovnako ako podnikatelia, ktorým slúžime a ktorých podporujeme,” vyjadrila sa eurokomisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež Mariya Gabriel.

Ako vysvetlila, spomínaných 150 miliónov je určených konkrétne pre inovácie relevantné pre boj s koronavírusom. Daná suma doplní 164 miliónov, ktoré oznámili 25. marca a použijú ich na podporu rôznych prelomových inovácií.

Rekordný počet žiadostí

V marci poslalo žiadosť do EIC Accelerator Pilot rekordných takmer 4 000 startupov a malých a stredných podnikov. Viac ako tisíc z nich malo inovácie relevantné pre pandémiu nového koronavírusu.

Subjekty s najlepšie hodnotenými žiadosťami absolvujú od 11. do 20. mája živé pohovory, počas ktorých experti v konkrétnych odboroch súvisiacich s koronavírusom pomôžu vybrať najlepšie návrhy.

Informácie pochádzajú z webstránky Európskej komisie.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, inovácie, Startup
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska rada pre inovácie dostane ďalších 150 miliónov eur na projekty proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top