Ste tu
Home > Správy > Svet > Európa sa pre delta variant nachádza na tenkom ľade, varuje kancelárka Merkelová

Európa sa pre delta variant nachádza na tenkom ľade, varuje kancelárka Merkelová

Zdieľaj tento článok

24.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok uviedla, že Európa sa počas boja s koronavírusom ocitla „na tenkom ľade“. Vysoko nákazlivý delta variant pochádzajúci z Indie podľa nej ohrozuje pokrok, ktorý „starý kontinent“ dosiahol v uplynulých mesiacoch pri znižovaní počtu infekcií COVID-19.


Viac o téme: Koronavírus

Merkelová pred nemeckým parlamentom uviedla, že ďalšie kroky týkajúce sa potláčania pandémie budú súčasťou štvrtkovej diskusie medzi lídrami Európskej únie v Bruseli. Poznamenala, že počet nakazených v Európe naďalej klesá, zatiaľ čo miera zaočkovanosti stúpa.


„Aj keď existuje dôvod na nádej, pandémia sa ešte neskončila, najmä v chudobných krajinách sveta. V Nemecku a Európe sa tiež stále pohybujeme po tenkom ľade. Musíme zostať ostražití. Predovšetkým novo vznikajúce mutácie, teraz najmä variant delta, predstavujú varovanie, aby sme boli naďalej opatrní,“ skonštatovala 66-ročná rodáčka z Hamburgu.

Zdravotnícki predstavitelia EÚ v stredu prezentovali prognózu, podľa ktorej delta variant bude do konca augusta tvoriť 90 percent všetkých prípadov v celom bloku, čo ukazuje na potrebu úplného zaočkovania čo najväčšieho počtu ľudí. V samotnom Nemecku tvorí delta variant asi 15 % nových prípadov.

Nemecko nalieha na krajiny EÚ, aby zaujali spoločný postoj v súvislosti s povinnosťou karantény pre cestujúcich z oblastí, kde je obzvlášť rozšírená spomenutá mutácia.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus, nemecká kancelárka
Zdroj: Webnoviny.sk – Európa sa pre delta variant nachádza na tenkom ľade, varuje kancelárka Merkelová © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top