Ste tu
Home > Zaujímavosti > Etiópia má zúfalo málo lesov, za jediný deň tam vysadili vyše dvesto miliónov stromov

Etiópia má zúfalo málo lesov, za jediný deň tam vysadili vyše dvesto miliónov stromov

29.7.2019 (Webnoviny.sk) – V Etiópii zasadili v pondelok za jediný deň viac ako 224 miliónov stromov. Ide o súčasť kampane za zelenšiu krajinu, v rámci ktorej je v pláne vysadiť medzi májom a októbrom 4 miliardy stromov. Doteraz ich už pritom v tomto roku vysadili 2,6 miliardy.

Pondelňajšia akcia bola zároveň pokusom o prekonanie svetového rekordu. Ten doteraz držala India, kde sa v roku 2017 vysadilo ze jeden deň 66 miliónov stromov.

„Dnes sa celá Etiópia pokúsi prekonať svetový rekord v mene nášho zeleného dedičstva,“ napísal ráno na Twitter etiópsky premiér Abiy Ahmed, ktorý je veľkým stúpencom zelených tém. Neskôr ho bolo vidno, ako sám sadí stromy na juhu krajiny.

V Etiópii sú momentálne zalesnené len štyri percentá celkovej rozlohy krajiny, čo je prudký úbytok oproti zhruba 30-percentnému zalesneniu z konca 19. storočia.

Na vine je rýchlo rastúca populácia a s tým súvisiace rozširovanie poľnohospodárskej pôdy. Stromom nepomáhajú ani zhoršujúce sa klimatické podmienky.

Viac k témam: lesy, životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – Etiópia má zúfalo málo lesov, za jediný deň tam vysadili vyše dvesto miliónov stromov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top