Ste tu
Home > Správy > Erdogan reagoval na vyhlásenia Macrona výzvou k bojkotu francúzskych tovarov

Erdogan reagoval na vyhlásenia Macrona výzvou k bojkotu francúzskych tovarov

26.10.2020 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval v pondelok na bojkot francúzskych tovarov. Reagoval tým na výroky francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý označil islam za náboženstvo v kríze. Na bojkot Francúzska už skôr vyzvali viaceré arabské krajiny.


K eskalácii napätia prispela skôr tento mesiac vražda francúzskeho učiteľa, ktorému jeden z jeho žiakov odrezal hlavu po tom, čo im v rámci vyučovania o slobode prejavu ukazoval karikatúry proroka Mohameda.


Páchateľ video so záznamom svojho činu zverejnil na Facebooku. Francúzska polícia následne zadržala desiatky moslimov, ktorí video zdieľali a vyjadrili súhlas s vraždou.

Macron zdôraznil, že Francúzsko bude brániť hodnoty sekularizmu, k čomu patrí aj právo na zobrazovanie karikatúr proroka Mohameda. Oznámil tiež, že jeho vláda pripraví nové opatrenia v boji proti „islamistickému separatizmu“. Erdogan na to počas víkendu Macronovi odkázal, aby nechal vyšetriť svoje duševné zdravie.

Viac k témam: bojkot, duševné zdravie, islam, sloboda slova, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Erdogan reagoval na vyhlásenia Macrona výzvou k bojkotu francúzskych tovarov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top