Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Elon Musk čelí obvineniam v kauze zavádzania investorov, komisia pre burzy sa obrátila na súd

Elon Musk čelí obvineniam v kauze zavádzania investorov, komisia pre burzy sa obrátila na súd

SAN FRANCISCO 26. februára (WebNoviny.sk) – Americká Komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) obvinila zakladateľa spoločnosti Tesla z porušenia podmienok dohody o mimosúdnom urovnaní v kauze zavádzania investorov.


Pohŕdanie súdom

Komisia to oznámila v pondelok s tým, že sa obrátila na federálny súd v New Yorku s výzvou, aby Muska označil za vinného z pohŕdania súdom. Šéf Tesly mal dohodu porušiť, keď 19. februára na sociálnej sieti Twitter zverejnil odhad počtu áut, ktoré plánuje spoločnosť vyrobiť tento rok. Podľa SEC Musk na tento krok nedostal súhlas.


Výrobca elektromobilov Tesla a jeho generálny riaditeľ Elon Musk v septembri súhlasili so zaplatením pokuty celkovo 40 mil. USD s cieľom urovnať súdny spor s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC).

Od svojho plánu ustúpil

Musk mal poškodiť investorov, keď v auguste oznámil, že svoju firmu plánuje stiahnuť z burzy a investorom vie vďaka zabezpečenému financovaniu vyplatiť 420 USD za každú akciu.

Krátko nato však vyhlásil, že od svojho plánu ustupuje. Na základe mimosúdnej dohody sa Musk zaviazal, že na svojom twitterovom účte nebude bez predchádzajúceho súhlasu zo strany SEC zverejňovať informácie, ktoré môžu vplývať na hodnotu akcií Tesly, uviedla agentúra AP.

(1 EUR = 1,1355 USD)

Viac k témam: Tesla
Zdroj: Webnoviny.sk – Elon Musk čelí obvineniam v kauze zavádzania investorov, komisia pre burzy sa obrátila na súd © SITA Všetky práva vyhradené.


Top