Ste tu
Home > Hudba > Ed Sheeran si plánuje dať koncertnú pauzu, svetové turné ukončil po viac ako dvoch rokoch

Ed Sheeran si plánuje dať koncertnú pauzu, svetové turné ukončil po viac ako dvoch rokoch

29.8.2019 (Webnoviny.sk) – Anglický spevák Ed Sheeran si plánuje dať koncertnú pauzu. Dvadsaťosemročný interpret to vyhlásil počas vystúpenia v jeho domácom meste Ipswich, kde ukončil svoje svetové Divide Tour.

Možno viete alebo možno ani nie, strávil som na turné Divide viac ako dva roky a toto je posledný deň tejto šnúry. Je na tom niečo horkosladké. Milujem vás za to, že ste prišli a som veľmi rád, že to celé ukončíme práve v meste Ipswich. Toto je zrejme môj posledný koncert na ďalších 18 mesiacov,“ povedal.

Edward Christopher Sheeran

…debutoval v roku 2011 albumom +, po ktorom nasledovali štúdiovky x (2014), ÷ (2017) a No. 6 Collaborations Project (2019), ktorá obsahuje spolupráce s Justinom Bieberom, Skrillexom, Brunom Marsom a ďalšími známymi interprertmi.

So všetkými nahrávkami dobyl UK Chart, pričom s druhou, treťou a štvrtou sa dostal na vrchol aj v americkom rebríčku Billboard 200. Na konte má napríklad štyri ceny Grammy, päť BRIT Awards a tiež štyri Ivor Novello Awards.

Medzi jeho najznámejšie skladby patria I See Fire, Thinking Out Loud, Photograph či spoločná pesnička so skupinou Rudimental, Bloodstream.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: koncert, turné
Zdroj: Webnoviny.sk – Ed Sheeran si plánuje dať koncertnú pauzu, svetové turné ukončil po viac ako dvoch rokoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Top