Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Dve slovenské univerzity sa umiestnili vo svetovom rebríčku, hodnotili ich v šiestich kategóriách

Dve slovenské univerzity sa umiestnili vo svetovom rebríčku, hodnotili ich v šiestich kategóriách

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre obsadila v roku 2018 v celosvetovom rebríčku udržateľných univerzít UI GreenMetric World University Rankings (UIGM) 547. miesto. Druhým slovenským zástupcom je Trnavská univerzita v Trnave, ktorej patrí 591. priečka.


UIGM zostavuje Indonézska univerzita. Systém hodnotenia analyzuje a hodnotí výkonnosť univerzít v šiestich kategóriách – infraštruktúra, energia a zmena klímy, odpadové hospodárstvo, riadenie dopravy, vzdelávanie a výskum.


Rebríček je každoročný systém hodnotenia svetových univerzít, ktorý sa sústreďuje na súčasný stav vysokoškolských kampusov a sleduje udržateľnosť na univerzitách. Rebríček je zverejnený na tejto webovej stránke.

Viac k témam: Slovenská poľnohospodárska univerzita SPU
Zdroj: Webnoviny.sk – Dve slovenské univerzity sa umiestnili vo svetovom rebríčku, hodnotili ich v šiestich kategóriách © SITA Všetky práva vyhradené.


Top