Ste tu
Home > Ekonomika > Dôvodom zistených nedostatkov v 4G sieťach nie je možný zásah Číny, poukazuje Huawei

Dôvodom zistených nedostatkov v 4G sieťach nie je možný zásah Číny, poukazuje Huawei

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – Správa centra pre hodnotenie kybernetickej bezpečnosti vo Veľkej Británii je podľa spoločnosti Huawei dôležitým podkladom pre zmeny v tejto oblasti, ktoré firma už rozbehla.


Medzi dôvodmi nie je politické prostredie

Ešte v novembri minulého roka predstavenstvo spoločnosti komunikovalo záväzok investovať do tohto transformačného programu 2 mld. USD. Spoločnosť Huawei to uviedla v súvislosti s vyjadrením sa britských inšpektorov pre oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorí vo štvrtok informovali, že zistili významné technické problémy v softvéri čínskej firmy Huawei.


Na pláne transformačného programu firma naďalej pracuje, a to aj v súčinnosti s telekomunikačnými operátormi a britským Národným centrom pre kybernetickú bezpečnosť, konštatuje sa v stanovisku firmy Huawei, ktoré v piatok poskytla agentúre SITA.

Huawei zároveň poukazuje, že správa centra pre hodnotenie kybernetickej bezpečnosti vo Veľkej Británii konštatuje, že dôvodom zistených nedostatkov v 4G sieťach nie je politické prostredie v Číne ani možný zásah čínskej vlády.

Testovanie vlastných bezpečnostných technológií

Zároveň táto správa nijakým spôsobom nekonštatuje, že by britské telekomunikačné siete boli viac zraniteľnými v porovnaní s minulým rokom, poznamenala čínska firma.

Ďalšou aktivitou okrem transformačného programu, ktorú firma Huawei iniciovala, je otvorenie centra pre transparentnú kybernetickú bezpečnosť v belgickom Bruseli, dodala spoločnosť.

Cieľom tohto centra je ponúknuť platformu pre komunikáciu a spoluprácu zástupcom vládnych agentúr, technologickým expertom a relevantným asociáciám a združeniam. Centrum už od začiatku marca slúži aj na testovanie vlastných bezpečnostných technológií všetkými partnermi Huawei, poznamenala firma.

(1 EUR = 1,1218 USD)

Viac k témam: Huawei
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôvodom zistených nedostatkov v 4G sieťach nie je možný zásah Číny, poukazuje Huawei © SITA Všetky práva vyhradené.


Top