Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Dostali ste esemesku, že ste vyhrali smartfón? Môže ísť o vírus

Dostali ste esemesku, že ste vyhrali smartfón? Môže ísť o vírus

8.10.2019 (Webnoviny.sk) – Maloobchodná sieť COOP Jednota Slovensko upozorňuje spotrebiteľov na podvodné SMS správy. Zároveň podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Obsahom podvodných SMS správ je klamlivá výhra smartfónu.

„Aj napriek tomu, že pre našich zákazníkov pripravujeme mnoho súťaží, táto SMS nie je od systému COOP Jednota. Žiadame všetkých, ktorí túto podvodnú správu dostanú, aby na ňu nereagovali a neotvárali ju, môže ísť totiž o vírus a hrozí aj možnosť zneužitia osobných a bankových údajov. Stránka www.coop.new-notice.com nie je v našej správe ani vlastníctve,“ zdôrazňuje vo vyhlásení spotrebné družstvo COOP Jednota Slovensko.

V klamlivej SMS správe sa uvádza: „Gratulujeme Vám! Supermarket COOP Jednota už 174 rokov uspokojuje zákazníkov vysoko kvalitnými výrobkami za najvýhodnejšie ceny. A je dôležité, aby sme sa každý rok neustále zväčšovali a rozvíjali. Takže dnes môžete získať Samsung Galaxy S10! Ak si chcete uplatniť nárok na svoj smartphone, odpovedzte na niekoľko otázok týkajúcich sa nášho supermarketu.“

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostali ste esemesku, že ste vyhrali smartfón? Môže ísť o vírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Top