Ste tu
Home > Správy > Domov pre zdravotne postihnutých vo Vejprtoch zachvátil požiar, hlásia mŕtvych aj zranených

Domov pre zdravotne postihnutých vo Vejprtoch zachvátil požiar, hlásia mŕtvych aj zranených

19.1.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 19. januára, 10:19

Domov pre osoby so zdravotným postihnutím v českom meste Vejprty pri hranici s Nemeckom zachvátil skoro ráno požiar, ktorý si vyžiadal životy ôsmich ľudí. Tridsať osôb utrpelo zranenia, medzi nimi sú obyvatelia zariadenia aj personál.

Nemohli použiť vrtuľník

Hovorca záchrannej služby Ústeckého kraja Prokop Voleník pre spravodajský portál TN.cz potvrdil, že traja ľudia utrpeli stredne ťažké zranenia a jedna osoba je zranená ťažko, pričom „ju lekári museli pripojiť k pľúcnej ventilácii“. Do nemocnice previezli aj zvyšných 26 ľudí, ktorí utrpeli ľahké zranenia. „Najčastejšie sa nadýchali dymu. Museli sme ich prezrieť,“ dodal Voleník.

V dôsledku nepriaznivého počasia nemohol pri požiari zasiahnuť vrtuľník. Na mieste zasahovalo podľa Voleníka sedem zdravotníckych posádok. Pri incidente pomáhali aj dva nemecké tímy a zdravotníci z Karlovarského kraja. Záchranná služba vyhlásila mimoriadnu udalosť.

Najskôr začalo horieť v oddelení pre chlapcov

Na mieste zasahuje aj polícia. Podľa hovorkyne krajskej polície Aleny Bartošovej dostali hlásenie o požiari pred piatou hodinou ráno. Vyšetrovanie nešťastia sa podľa nej začne hneď, ako to bude možné. „Na mieste sú policajti aj kriminalisti. Vyslali sme aj interventa pre poskytnutie psychologickej pomoci,“ dodala hovorkyňa.

Podľa prvých informácií požiar vypukol v domove dôchodcov, neskôr však vyšlo najavo, že je to domov pre osoby so zdravotným postihnutím s názvom Kavkaz. Podľa informácií TV nova začalo horieť v oddelení pre chlapcov.

Viac k témam: požiar, záchranári, záchranársky vrtuľník
Zdroj: Webnoviny.sk – Domov pre zdravotne postihnutých vo Vejprtoch zachvátil požiar, hlásia mŕtvych aj zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Top