Ste tu
Home > Správy > Svet > Dominikánska republika plánuje postaviť plot na hraniciach s Haiti, oznámil prezident Abinader

Dominikánska republika plánuje postaviť plot na hraniciach s Haiti, oznámil prezident Abinader

1.3.2021 (Webnoviny.sk) – Prezident Dominikánskej republiky Luis Abinader ohlásil plány na vybudovanie plota pozdĺž hranice s Haiti, ktorá sa rozprestiera na asi 380 kilometroch. Informoval o tom spravodajský web BBC. Abinader poznamenal, že práce na stavbe plota sa začnú koncom tohto roka.


Susedia na ostrove Hispaniola

Podľa neho bariéra pomôže zabrániť nelegálnemu prisťahovalectvu a obchodu s drogami či odcudzenými vozidlami medzi týmito dvomi krajinami, ktoré ležia na karibskom ostrove Hispaniola.


Haiti patrí medzi najchudobnejšie štáty na západnej pologuli. „V priebehu dvoch rokov chceme skoncovať s vážnymi problémami nelegálneho prisťahovalectva, obchodovania s drogami a pohybu ukradnutých vozidiel,“ povedal prezident Dominikánskej republiky.

Niekde bude bariéra zdvojená

Náklady na výstavbu nezverejnili, no Abinader podotkol, že na niektorých problematických miestach bude bariéra zdvojená. Zabudujú do nej pohybové senzory či kamery na rozpoznávanie tvárí.

V Dominikánskej republike žije odhadom asi 500-tisíc haitských migrantov. Mnohí sú tam nelegálne. V januári tamojšia vláda súhlasila s tým, že pomôže Haiti s vystavením dokladov totožnosti pre občanov žijúcich na území Dominikánskej republiky.

Viac k témam: plot
Zdroj: Webnoviny.sk – Dominikánska republika plánuje postaviť plot na hraniciach s Haiti, oznámil prezident Abinader © SITA Všetky práva vyhradené.


Top