Home > Šport > Ostatné športy > Dominantný J. T. Bö ovládol aj stíhacie preteky v Anterselve, medzi Slovákmi bol lepší Hasilla

ANTERSELVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Víťazom stíhacích pretekov mužov v 6. kole Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v talianskej Anterselve stal Johannes Thingnes Bö.

Zvíťazil aj napriek streleckým chybám

Dvadsaťpäťročný nórsky reprezentant zvíťazil napriek trom streleckým chybám s náskokom 34,8 s pred Francúzom Antoninom Guigonnatom. Tretí skončil s odstupom 40,6 s ďalší Francúz Quentin Fillon-Maillet.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil vo štvrtých stíhacích pretekoch v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už jedenásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v hodnotení stíhacích pretekov.

Guigonnat strácal takmer 24 sekúnd

Prvý na štarte J. T. Bö na úvodnej položke v ľahu raz minul, naďalej však viedol o necelých desať sekúnd pred Guigonnatom, Ederom a Bjöntegaardom. Aj na druhej streľbe v ľahu Bö urobil jednu chybu a do bežeckého úseku vybiehal s minimálnym náskokom pred Guigonnatom a Ederom.

Tomáš Hasilla poskočil po dvoch bezchybných položkách zo 47. na 23. miesto. Bezchybná streľba na tretej položke posunula J. T. Böa znovu na vedúcu pozíciu s výraznejším náskokom. Druhý Guigonnat strácal takmer 24 sekúnd. Hasilla urobil prvé dve chyby v pretekoch a klesol na 27. pozíciu.

Hassila obstál lepšie

Na poslednej položke J. T. Bö netrafil jeden terč, do záverečného bežeckého úseku vybiehal s náskokom takmer 30 sekúnd pred Guigonnatom a pohodlne si došiel po ďalšie víťazstvo pred druhým Guigonnatom a tretím Fillonom-Mailletom.

V 57-člennom štartovom poli boli aj dvaja slovenskí reprezentanti. Lepšie obstál Tomáš Hasilla, ktorý sa po 4 chybách na strelnici vo výsledkoch zaradil na 33. miesto s mankom 3:27,2 min na víťaza a prvýkrát v sezóne bodoval. Michal Šima skončil na 51. priečke, keď šesťkrát nepresne namieril.

Program 6. kola SP v talianskej Anterselve v nedeľu uzavrú preteky s hromadným štartom žien o 12.45 h a mužov o 15.30 h.

Svetový pohár v biatlone – 6. kolo

Anterselva (Tal.)

Muži – stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö 31:33,7 min (3), 2. Antonin Guigonnat +34,8 s (1), 3. Quentin Fillon-Maillet +40,6 (2), 4. Simon Desthieux +40,6 (2), 5. Martin Fourcade (všetci Fr.) +50,9 (3), 6. Arnd Peiffer (Nem.) +56,7 (2), … 33. Tomáš Hasilla +3:27,2 min (4), 51. Michal Šima (obaja SR) +5:32,4 (6)

Poradie vo Svetovom pohári (po 14 z 26 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 782 bodov, 2. Alexander Loginov (Rus.) 527, 3. Martin Fourcade 511, 4. Simon Desthieux (obaja Fr.) 481, 5. Simon Eder (Rak.) 468, 6. Tarjei Bö (Nór.) 434, … 55. Martin Otčenáš 33, 76. Matej Kazár 11, 79. Tomáš Hasilla (všetci SR) 8

Hodnotenie stíhacích pretekov vo SP (po 5 z 8 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 272 bodov, 2. Alexander Loginov (Rus.) 214, 3. Arnd Peiffer (Nem.) 187, 4. Martin Fourcade 183, 5. Simon Desthieux 180, 6. Quentin Fillon-Maillet (všetci Fr.) 178, … 51. Martin Otčenáš 16, 58. Tomáš Hasilla 8, 71. Matej Kazár (všetci SR) 1

Viac k témam: Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Dominantný J. T. Bö ovládol aj stíhacie preteky v Anterselve, medzi Slovákmi bol lepší Hasilla © SITA Všetky práva vyhradené.