Ste tu
Home > Šport > MOTOR šport > Dobré správy pred štartom sezóny F1, testy na koronavírus neodhalili žiadny pozitívny prípad

Dobré správy pred štartom sezóny F1, testy na koronavírus neodhalili žiadny pozitívny prípad

Zdieľaj tento článok

4.7.2020 (Webnoviny.sk) – Viac ako štyri tisícky testov na prítomnosť koronavírusu počas ostatného týždňa neodhalili v prostredí motoristickej formuly 1 žiadny pozitívny prípad. Pred nedeľňajším oneskoreným zahájením tohtoročného seriálu v rakúskom Spielbergu to znamená pozitívne správy.


Viac o téme: Koronavírus

“Kráľovná motošportu” pre pandémiu koronavírusu zažije tohtosezónnu premiéru až na nedeľňajšej VC Rakúska, keď predtým museli pre neočakávanú situáciu zrušiť alebo posunúť viacero podujatí v pôvodnom kalendári.


Prísne bezpečnostné opatrenia

Pred VC na okruhu v Spielbergu platia mimoriadne bezpečnostné opatrenia. Každý, kto chce vstúpiť do areálu, musí mať negatívny test na koronavírus. Vzťahuje sa to na všetkých – od samotných pretekárov po členov tímu, obsluhu trate aj zástupcov médií. Všetci zúčastnení musia priamo na mieste každých päť dní podstúpiť nové testovanie.

“Môžeme potvrdiť, že v období od 26. júna do 2. júla sme urobili celkom 4032 testov, u nikoho sme nezistili prítomnosť COVID-19,” uvádza sa vo vyhlásení F1.

Osem pretekov v aktuálnej sezóne

V zredukovanom kalendári tohtoročnej sezóny momentálne figuruje osem pretekov, všetky na európskom kontinente. V Spielbergu sa bude súťažiť aj o týždeň, rovnako dve veľké ceny sa majú odjazdiť začiatkom augusta aj na okruhu v britskom Silverstone.

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt v sobotu vyslovil nádej, že v aktuálnom ročníku sa napokon podarí zorganizovať 15-18 pretekov z pôvodných 22, pričom sezóna by mohla finišovať v decembri v Bahrajne a Spojených arabských emirátoch.

“Viac informácií budem vedieť poskytnúť čoskoro,” tajomne skonštatoval Todt.

Viac k témam: COVID-19, F1 Formula 1, formula 1, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Pandémia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobré správy pred štartom sezóny F1, testy na koronavírus neodhalili žiadny pozitívny prípad © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top