Ste tu
Home > Spravodajstvo > DO VZDELÁVACIEHO PROGRAMU SA ZAPOJILO VYŠE 100 SENIOROV

DO VZDELÁVACIEHO PROGRAMU SA ZAPOJILO VYŠE 100 SENIOROV

Mesto Trebišov od minulého roku hostilo projekt vzdelávacích aktivít pre seniorov s názvom Učíme sa celý život. Celkovo sa doň zapojilo 122 seniorov, píše Korzár.

Aktivity, ktoré zúčastnení seniori počas projektu vykonávali a mali im pomôcť naučiť sa nové veci boli rôznorodé. Boli zamerané najmä na prácu s počítačom a internetom, naši seniori sa vzdelávali aj v oblasti finančnej gramotnosti. Samostatnou kapitolou bolo zdravie a zdravý životný štýl.

Počet vzdelávacích kurzov, ktoré na mestskej pôde prebehli od 16. septembra 2014 do 30. októbra, bol 134. Mestský úrad informoval, že najmladší účastník mal 53 rokov, najstarší zas 82. Zaujímavý je taktiež fakt, že drvivú prevahu mali ženy. Tých bolo podľa informácií, ktoré zverejnil denník Korzár 94. Mužov bolo len 28.

My v redakcii si myslíme, že mesto sa už v začiatkoch rozhodlo podporiť správnu vec. Vec, ktorá značne pomôže zúčastneným seniorom k lepšej integrácii v dobe informačných technológii. Absolventi kurzov tak podľa nás nebudú mať pocity, ktoré by znamenali odčlenenie na okraj spoločnosti len práve kvôli veku.

Absolvovanie kurzu navyše spôsobilo, že kurzisti získali skúsenosti a možnosť rýchlejšie sa prispôsobovať, či nepôsobiť príliš konzervatívne. Mesto v projekte Učíme sa celý život spolupracovalo s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Celé absolvovanie kurzu bolo pre seniorov bezplatné.

Zdroj: Korzár
Foto: Ilustračné

Top