Ste tu
Home > Správy > Do USA sa dostane menej utečencov, Trump znížil limit len na niekoľko tisíc

Do USA sa dostane menej utečencov, Trump znížil limit len na niekoľko tisíc

Zdieľaj tento článok

3.11.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v sobotu podpísal dekrét, ktorým znížil strop na počet prijatých utečencov vo fiškálnom roku 2020 na 18-tisíc. Ide o najnižšie číslo od roku 1980, kedy USA zaviedli súčasný program riadeného prijímania utečencov.


Pre porovnanie, v poslednom roku administratívy Trumpovho predchodcu Baracka Obamu bol strop na počet prijatých utečencov 85-tisíc. Trump po nástupe do úradu najprv stanovil limit pre utečencov pre rok 2017 na 50-tisíc, ďalší rok ho znížil na 45-tisíc a tento rok to bolo už len 30-tisíc.


K ďalšiemu obmedzeniu sa v sobotu vyjadril aj americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo, ktorý sa ho snažil vysvetľovať aj tým, že prijímanie utečencov na pobyt v USA “je len jedným z aspektov humanitárnych imigračných snáh USA”, pričom tými ostatnými sú podľa neho snaha nájsť diplomatické riešenie zahraničných konfliktov a tiež humanitárna pomoc.

Viac k témam: americký prezident, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Do USA sa dostane menej utečencov, Trump znížil limit len na niekoľko tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top