Ste tu
Home > Správy > Svet > Do Únie už môžu cestovať obyvatelia ďalších krajín, obmedzenia by sa mali postupne zrušiť aj pre Čínu

Do Únie už môžu cestovať obyvatelia ďalších krajín, obmedzenia by sa mali postupne zrušiť aj pre Čínu

Zdieľaj tento článok

2.7.2021 (Webnoviny.sk) – Rada Európskej únie rozšírila zoznam krajín, pre ktoré by sa mali zrušiť cestovné obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. Tento zoznam budú aj naďalej každé dva týždne preskúmavať a podľa potreby aktualizovať.


Viac o téme: Koronavírus

Ako Rada informovala na svojej internetovej stránke, do už budú môcť cestovať bez nevyhnutných dôvodov obyvatelia ďalších desiatich krajín a jedného územného celku.


Ide o občanov Arménska, Azerbajdžanu, Bosny a Hercegoviny, Bruneja, Kanady, Jordánska, Čiernej Hory, Kataru, Moldavska a Saudskej Arábie.

V kategórii územných celkov, ktoré nie sú uznané za štáty najmenej jedným členským štátom únie, zrušia obmedzenia pri cestách do EÚ pre obyvateľov Kosova. Cestovné obmedzenia by mali postupne zrušiť aj pre osobitné administratívne oblasti Číny, a to Hongkong a Macao.

Viac k témam: cestovanie covid-19, cestovné obmedzenia, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Únie už môžu cestovať obyvatelia ďalších krajín, obmedzenia by sa mali postupne zrušiť aj pre Čínu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top