Ste tu
Home > Hudba > Do Rock’n’rollovej siene slávy uvedú aj Radiohead, The Cure, Def Leppard a Janet Jackson

Do Rock’n’rollovej siene slávy uvedú aj Radiohead, The Cure, Def Leppard a Janet Jackson

BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Predstavitelia Rock’n’rollovej siene slávy oznámili, že jej členmi sa na budúci rok stanú speváčky Janet Jackson a Stevie Nicks, a tiež kapely Radiohead, The Cure, Roxy Music, The Zombies a Def Leppard. Posledná menovaná skupina pritom zvíťazila v hlasovaní fanúšikov a fanúšičiek.

Sedemdesiatročná Stevie Nicks sa dočká tejto pocty po druhý raz, keďže členkou siene slávy je už od roku 1998, a to vďaka pôsobeniu v kapele Fleetwood Mac. Stane sa tiež prvou ženou, ktorú uvedú do siene slávy druhý raz. Slávnosť sa bude konať 29. marca 2019 v Barclays Center v newyorskom Brooklyne.

Medzi nominovanými, ktorí však tento rok neuspeli, boli Devo, John Prine, Kraftwerk, LL Cool J, MC5, Rage Against the Machine, Todd Rundgren a Rufus & Chaka Khan. Na zoznam sa mohli dostať interpreti, ktorí vydali debutovú nahrávku v roku 1993 alebo skôr.

Viac k témam: Def Leppard, Janet Jackson, Radiohead, Rock’n’rollová sieň slávy, Roxy Music, Stevie Nicks, The Cure, The Zombies
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Rock’n’rollovej siene slávy uvedú aj Radiohead, The Cure, Def Leppard a Janet Jackson © SITA Všetky práva vyhradené.

Top