Ste tu
Home > Spravodajstvo > Do Michaloviec sa vráti prestížny mládežnícky turnaj, nebudú chýbať hráči FC Barcelona aj FC Sevilla

Do Michaloviec sa vráti prestížny mládežnícky turnaj, nebudú chýbať hráči FC Barcelona aj FC Sevilla

Zdieľaj tento článok

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti španielskeho veľkoklubu FC Barcelona sa predstavia na prestížnom mládežníckom turnaji Michalovce Cup, ktorý sa vracia do metropoly Zemplína po päťročnej prestávke.


Okrem domáceho a spomenutého katalánskeho tímu sa diváci môžu tešiť na ďalšie štyri mužstvá – španielsky FC Sevilla, grécky Olympiakos Pireus, poľskú Legiu Varšava a ďalšieho slovenského zástupcu FC DAC 1904 Dunajská Streda.


Barcelona v najsilnejšom možnom zložení

Michalovčania naposledy organizovali tento turnaj v roku 2014, z víťazstva sa vtedy tešili hráči Realu Madrid.

Medzi poltuctom účastníkov vtedy nechýbala ani Barcelona a za jej najlepšieho hráča bol vyhlásený Carles Aleňá, ktorý v minulej sezóne odohral 17 ligových zápasov v seniorskom tíme španielskeho majstra a strelil dva góly. Aj to svedčí o kvalite tohto turnaja.

Teší ma, že Katalánci sa opäť rozhodli pre Michalovce Cup. Už teraz viem povedať, že Barcelona príde v najsilnejšom možnom zložení. Pricestuje k nám teda celá plejáda mládežníckych reprezentantov nielen Španielska, ale aj iných krajín. Jej výprava bude 35-členná,” povedal pre denník Sme športový riaditeľ MFK Zemplín Marek Zahorčák.

Na podujatí sa predstaví šesť klubov

V Michalovciach v minulosti hrali aj Dani Olmo, Carlos Soler a Borja Mayoral, ktorí pred tromi dňami triumfovali na ME hráčov do 21 rokov v Taliansku a San Maríne.

Som veľmi rád, že po piatich rokoch sa nám podarilo obnoviť túto tradíciu v takom silnom zložení. Michalovciam v tomto roku patrí titul Európske mesto športu a tento turnaj je zaradený medzi top športové podujatia v meste,” pokračoval Zahorčák.

Michalovce Cup sa uskutoční v termíne od utorka 6. do piatku 9. augusta 2019. Formát turnaja sa oproti roku 2014 nezmenil. Na podujatí sa predstaví šesť klubov rozdelených do dvoch trojčlenných skupín.

Mužstvá budú hrať systémom každý s každým, pričom diváci denne uvidia dve stretnutia. Počas záverečného dňa je naplánovaný finálový zápas, súboj o bronz a tiež o konečné 5. miesto.

Viac k témam: FC Barcelona, FC DAC 1904 Dunajská Streda, FC Sevilla, Legia Varšava, Michalovce Cup, Olympiakos Pireus
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Michaloviec sa vráti prestížny mládežnícky turnaj, nebudú chýbať hráči FC Barcelona aj FC Sevilla © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top