Ste tu
Home > Spravodajstvo > DNI MESTA TREBIŠOV UŽ TENTO VÍKEND. NA ČO SA MÔŽEME TEŠIŤ?

DNI MESTA TREBIŠOV UŽ TENTO VÍKEND. NA ČO SA MÔŽEME TEŠIŤ?

Mesto Trebišov ukončí tohtoročné leto kultúrno-spoločenským podujatím s názvom Dni mesta Trebišov. Tradičné podujatie potrvá dva dni, 27. a 28. augusta 2016. Program najväčších slávností mesta sa uskutoční v areáli trebišovského parku. Jeho návštevníkom sa predstaví dvadsať kolektívov, jednotlivcov a hudobných skupín rôznych žánrov.

Dni mesta Trebišov nadväzujú na dožinkovú slávnosť Chlebom a vínom, ktorá sa každoročne koná deň pred podujatím mesta v areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína. V aktuálnom roku bude prvýkrát venovaný celý jeden deň folklóru. Hlavný program začne v sobotu 27.8. popoludní (14.00 h) vystúpeniami folklórnych a speváckych skupín z regiónu.

Predstaví sa Paričovčan, Ľeľija, Trebišovská Orgoňina, Žipovčan, Trebišovčan, Parobci z Dvorianok, Tarnavčan, ale aj známe teleso Chemlon z Humenného. Profesionálne umelecké kvality, tance a zvyky Rusínov žijúcich na východnom Slovensku ponúkne Poddukelský umelecký ľudový súbor.

Bohatý program dvojdňového podujatia je spojený s hudobnými, ako aj divadelným vystúpením, obľúbenými stánkami s handmade produktmi, občerstvením, cukrovinkami. Deti si môžu vychutnať o. i. jazdu na obľúbených kolotočoch. Mesto pripravilo aj ďalšie sprievodné akcie v rámci Dní mesta Trebišov, ktoré budú prebiehať postupne celý týždeň. Prítomným v amfiteátri mestského parku ukážu v nedeľu 28.8. svoju umeleckú tvorbu hudobné zoskupenia: Liquiderror, Fermata z Jasla, Sunlips, Karavana, Frequency, Slovak tango a kapela King Shaolin, ktorá bude sprevádzať na pódiu hlavnú hostku, úspešnú slovenskú speváčku a aktuálnu držiteľku prestížneho ocenenia OTO Celeste Buckingham.

Sprievodné podujatia

Výstava Slovenský ornament majstra Kostelničáka sa vyníma v galérii MsKS, priaznivci umenia ju môžu obdivovať počas pracovných dní v čase od 8.00 – 15.30 h.

Stredu 24. augusta od 9.00 h si Trebišovčania preveria znalosti prvej pomoci, môžu si dať zmerať krvný tlak či hladinu cholesterolu v priestore pred ZŠ na Ul. M. R. Štefánika.

Primátorská kvapka krvi je z dôvodu výjazdového rokovania vlády v meste Trebišov presunutá z 24.8. na stredu 31.8. so začiatkom o 7.00 h. Krv budú môcť darcovia darovať na Hematologickotransfúznom oddelení Nemocnice s poliklinikou Svet zdravia, a. s. v Trebišove.

Pozri si: Dni mesta Trebišov na fotografiách

Sprievodné podujatie Deň polície sa, po pozitívnych reakciách z minulých rokov, teší čoraz väčšiemu záujmu, preto sa aj v tomto roku podujali príslušníci OR PZ Trebišov ukázať bojové umenie, policajnú techniku, policajné kone, zbrane a sebaobranu širokej verejnosti. Činnosti a názorné ukážky zásahov budú prezentovať vo štvrtok 25.8. v parku.

Na Ulici Jána Kostru sa uskutoční vo štvrtok 25.8. dlho očakávaná Expres street party. Trebišovčania sa budú zabávať a spievať spolu s Dominikou Mirgovou, DJ EKG, so STRAPOM, ale aj moderátormi rádia Expres.

Súčasťou aktivít a podujatia Dni mesta je aj tenisový turnaj štvorhier, ktorý je naplánovaný na obidva dni, 27. a 28.8., na tenisových kurtoch TK Junior TV pri zimnom štadióne. V sobotu aj nedeľu (27., 28.8.) športovci odohrajú Majstrovské futbalové zápasy starších žiakov aj zápasy II. ligy staršieho a mladšieho dorastu.

Sobotu 27.8. svoje brány pre verejnosť otvorí Trebišovská energetická spoločnosť, s. r. o. Deň otvorených dverí umožní Trebišovčanom prehliadku priestorov i celého areálu teplárne, ktorá je aktuálne jediným prevádzkovateľom systému centrálnej výroby a distribúcie tepla v meste Trebišov.

Účastníkov letného folklórneho festivalu a osláv mesta obohatí Okresná výstava ovocia a zeleniny, ktorá bude inštalovaná v budove správy parku od soboty 27.8.

Druhý deň slávnosti sa začne súťažou vo varení guľáša s tohtoročným podtitulom Memoriál Ľubomíra Koscelníka. Tri najúspešnejšie družstvá, o ktorých rozhodne porota, získajú finančné poukazy a vecné dary.

Nedeľu 28.8. sa môžu deti a dospelí na amfiteátri tešiť na prehliadku motocyklov a zúčastniť sa Moto-veterán show, následne sa na motorkách v parku zadarmo vyfotiť a zajazdiť si.

Prítomným v amfiteátri mestskom parku ukážu svoju umeleckú tvorbu hudobné zoskupenia: Liquiderror, Fermata z Jasla, Sunlips, Karavana, Frequency, Slovak tango a kapela King Shaolin, ktorá bude sprevádzať na pódiu hlavnú hostku, úspešnú slovenskú speváčku a aktuálnu držiteľku prestížneho ocenenia OTO Celeste Buckingham.

Trebišovčania a hostia z okolia, ktorí sa prídu pozrieť do areálu parku, neostanú ochudobnení o zážitky. Až do 20.00 h bude sprístupnené Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho, kde návštevníci získajú informácie o tejto významnej historickej pamiatke mesta. V rybníku pri mauzóleu sa bude dať člnkovať.

V detskom svete je pripravených množstvo aktivít. Na všetky deti čaká dobre ukrytý poklad grófa Andrássyho, ktorý vyhľadajú prostredníctvom súťaží a získaných indícií. Na piatich stanovištiach majú nájsť indície a na základe nich sa s dávkou šikovnosti dopátrajú až ku samotnému pokladu. Po zapojení sa do aktivít bude každé dieťa odmenené sladkosťou. Na ostrovčeku si deti môžu dať namaľovať tvár a premeniť sa tak na zaujímavé zvieratko alebo rozprávkovú postavu. Členovia tímu SZUŠ Vojčice naučia najmenších rôzne tanečné kreácie v Škole tanca.

Úspech medzi návštevníkmi parku žne Army zóna, v ktorej si účastníci podujatia prezerajú zbrane, kolesovú techniku a stávajú sa svedkami dynamických ukážok techník sebaobrany. Praktické činnosti profesionálnych vojakov, počas ktorých je použité strelivo a imitačný materiál, oslovujú nejedného návštevníka.

V dvoch vstupoch primátor na pódiu ocení mladých reprezentantov mesta v individuálnych a kolektívnych súťažiach.

Kalendár_august_2016


Tlačová správa Mesta Trebišov

Top