Ste tu
Home > Spravodajstvo > DNI MESTA TREBIŠOV UŽ TENTO VÍKEND. NA ČO SA MÔŽEME TEŠIŤ?

DNI MESTA TREBIŠOV UŽ TENTO VÍKEND. NA ČO SA MÔŽEME TEŠIŤ?

Zdieľaj tento článok

Mesto Trebišov ukončí tohtoročné leto kultúrno-spoločenským podujatím s názvom Dni mesta Trebišov. Tradičné podujatie potrvá dva dni, 27. a 28. augusta 2016. Program najväčších slávností mesta sa uskutoční v areáli trebišovského parku. Jeho návštevníkom sa predstaví dvadsať kolektívov, jednotlivcov a hudobných skupín rôznych žánrov.


Dni mesta Trebišov nadväzujú na dožinkovú slávnosť Chlebom a vínom, ktorá sa každoročne koná deň pred podujatím mesta v areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína. V aktuálnom roku bude prvýkrát venovaný celý jeden deň folklóru. Hlavný program začne v sobotu 27.8. popoludní (14.00 h) vystúpeniami folklórnych a speváckych skupín z regiónu.


Predstaví sa Paričovčan, Ľeľija, Trebišovská Orgoňina, Žipovčan, Trebišovčan, Parobci z Dvorianok, Tarnavčan, ale aj známe teleso Chemlon z Humenného. Profesionálne umelecké kvality, tance a zvyky Rusínov žijúcich na východnom Slovensku ponúkne Poddukelský umelecký ľudový súbor.

Bohatý program dvojdňového podujatia je spojený s hudobnými, ako aj divadelným vystúpením, obľúbenými stánkami s handmade produktmi, občerstvením, cukrovinkami. Deti si môžu vychutnať o. i. jazdu na obľúbených kolotočoch. Mesto pripravilo aj ďalšie sprievodné akcie v rámci Dní mesta Trebišov, ktoré budú prebiehať postupne celý týždeň. Prítomným v amfiteátri mestského parku ukážu v nedeľu 28.8. svoju umeleckú tvorbu hudobné zoskupenia: Liquiderror, Fermata z Jasla, Sunlips, Karavana, Frequency, Slovak tango a kapela King Shaolin, ktorá bude sprevádzať na pódiu hlavnú hostku, úspešnú slovenskú speváčku a aktuálnu držiteľku prestížneho ocenenia OTO Celeste Buckingham.

Sprievodné podujatia

Výstava Slovenský ornament majstra Kostelničáka sa vyníma v galérii MsKS, priaznivci umenia ju môžu obdivovať počas pracovných dní v čase od 8.00 – 15.30 h.

Stredu 24. augusta od 9.00 h si Trebišovčania preveria znalosti prvej pomoci, môžu si dať zmerať krvný tlak či hladinu cholesterolu v priestore pred ZŠ na Ul. M. R. Štefánika.

Primátorská kvapka krvi je z dôvodu výjazdového rokovania vlády v meste Trebišov presunutá z 24.8. na stredu 31.8. so začiatkom o 7.00 h. Krv budú môcť darcovia darovať na Hematologickotransfúznom oddelení Nemocnice s poliklinikou Svet zdravia, a. s. v Trebišove.

Pozri si: Dni mesta Trebišov na fotografiách

Sprievodné podujatie Deň polície sa, po pozitívnych reakciách z minulých rokov, teší čoraz väčšiemu záujmu, preto sa aj v tomto roku podujali príslušníci OR PZ Trebišov ukázať bojové umenie, policajnú techniku, policajné kone, zbrane a sebaobranu širokej verejnosti. Činnosti a názorné ukážky zásahov budú prezentovať vo štvrtok 25.8. v parku.

Na Ulici Jána Kostru sa uskutoční vo štvrtok 25.8. dlho očakávaná Expres street party. Trebišovčania sa budú zabávať a spievať spolu s Dominikou Mirgovou, DJ EKG, so STRAPOM, ale aj moderátormi rádia Expres.

Súčasťou aktivít a podujatia Dni mesta je aj tenisový turnaj štvorhier, ktorý je naplánovaný na obidva dni, 27. a 28.8., na tenisových kurtoch TK Junior TV pri zimnom štadióne. V sobotu aj nedeľu (27., 28.8.) športovci odohrajú Majstrovské futbalové zápasy starších žiakov aj zápasy II. ligy staršieho a mladšieho dorastu.

Sobotu 27.8. svoje brány pre verejnosť otvorí Trebišovská energetická spoločnosť, s. r. o. Deň otvorených dverí umožní Trebišovčanom prehliadku priestorov i celého areálu teplárne, ktorá je aktuálne jediným prevádzkovateľom systému centrálnej výroby a distribúcie tepla v meste Trebišov.

Účastníkov letného folklórneho festivalu a osláv mesta obohatí Okresná výstava ovocia a zeleniny, ktorá bude inštalovaná v budove správy parku od soboty 27.8.

Druhý deň slávnosti sa začne súťažou vo varení guľáša s tohtoročným podtitulom Memoriál Ľubomíra Koscelníka. Tri najúspešnejšie družstvá, o ktorých rozhodne porota, získajú finančné poukazy a vecné dary.

Nedeľu 28.8. sa môžu deti a dospelí na amfiteátri tešiť na prehliadku motocyklov a zúčastniť sa Moto-veterán show, následne sa na motorkách v parku zadarmo vyfotiť a zajazdiť si.

Prítomným v amfiteátri mestskom parku ukážu svoju umeleckú tvorbu hudobné zoskupenia: Liquiderror, Fermata z Jasla, Sunlips, Karavana, Frequency, Slovak tango a kapela King Shaolin, ktorá bude sprevádzať na pódiu hlavnú hostku, úspešnú slovenskú speváčku a aktuálnu držiteľku prestížneho ocenenia OTO Celeste Buckingham.

Trebišovčania a hostia z okolia, ktorí sa prídu pozrieť do areálu parku, neostanú ochudobnení o zážitky. Až do 20.00 h bude sprístupnené Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho, kde návštevníci získajú informácie o tejto významnej historickej pamiatke mesta. V rybníku pri mauzóleu sa bude dať člnkovať.

V detskom svete je pripravených množstvo aktivít. Na všetky deti čaká dobre ukrytý poklad grófa Andrássyho, ktorý vyhľadajú prostredníctvom súťaží a získaných indícií. Na piatich stanovištiach majú nájsť indície a na základe nich sa s dávkou šikovnosti dopátrajú až ku samotnému pokladu. Po zapojení sa do aktivít bude každé dieťa odmenené sladkosťou. Na ostrovčeku si deti môžu dať namaľovať tvár a premeniť sa tak na zaujímavé zvieratko alebo rozprávkovú postavu. Členovia tímu SZUŠ Vojčice naučia najmenších rôzne tanečné kreácie v Škole tanca.

Úspech medzi návštevníkmi parku žne Army zóna, v ktorej si účastníci podujatia prezerajú zbrane, kolesovú techniku a stávajú sa svedkami dynamických ukážok techník sebaobrany. Praktické činnosti profesionálnych vojakov, počas ktorých je použité strelivo a imitačný materiál, oslovujú nejedného návštevníka.

V dvoch vstupoch primátor na pódiu ocení mladých reprezentantov mesta v individuálnych a kolektívnych súťažiach.

Kalendár_august_2016


Tlačová správa Mesta Trebišov

Zdieľaj tento článok

Top