Ste tu
Home > Spravodajstvo > DNES SA NÁM PREDSTAVILA KANDIDÁTKA NA PRIMÁTORKU

DNES SA NÁM PREDSTAVILA KANDIDÁTKA NA PRIMÁTORKU

O post primátorky mesta Trebišov zabojuje Beáta Kereštanová, ktorá sa v novembrových komunálnych voľbách bude ako nezávislá kandidátka uchádzať o post hlavy mesta. Doposiaľ pôsobila ako mestská poslankyňa a riaditeľka Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína.

I napriek tomu, že pod svoju kandidatúru zbiera podpisy a kandidovať chce ako nezávislá, podľa jej slov stále rokuje aj o podpore koalície politických strán, ale o týchto ďalších krokoch bude verejnosť informovať neskôr. Leitmotívom kampane je slogan “ Lepšie v Trebišove.“

„Hlavnou mojou ambíciou vo volebnej kampani bude, konečne, dovolím si povedať – po ôsmich rokoch, spojiť občanov mesta, pretože ostatných osem rokov bolo veľmi zlých vo vzťahoch, narušili sa vzťahy občanov, narušila sa komunikácia, takže hlavnou výzvou bude – poďme sa spojiť pre lepší Trebišov,“ povedala v piatok na tlačovej konferencii pre novinárov.

Prioritou Kereštanovej je „Lepšia komunikácia medzi primátorom a poslancami, medzi primátorom a občanmi je to najdôležitejšie, myslím si, čo v Trebišove chýba. Musíme byť informovaní, primátor musí počúvať, čo občanov trápi,“ dodáva. Trápi ju negatívny obraz mesta v mediách a veľký potenciál pre rozvoj mesta vidí v historických pamiatkach a cestovnom ruchu. Podľa jej slov je Trebišov bránou do Tokajskej oblasti.
 
Problémy pomenovala, riešenia zatiaľ neponúka

 Na tlačovke sa venovala aj nepopulárnej rómskej problematike, zlepšeniu transparentnosti, komunikácii s občanmi a činnosti mestskej polície, ako aj osvetleniu mesta, kúpalisku, či pozemkom na výstavbu nových bytov a rodinných domov. konkrétnejšie riešenia zatiaľ nepredstavila.

Kandidátka, sa ako súčasná poslankyňa mestského zastupiteľstva, posťažovala na to, že  jej v posledných rokoch medzi poslancami chýbala dohoda na  principiálnych témach a poslanci sa skôr venovali žabomyším vojnám, čo nebolo na prospech obyvateľov mesta.

Kereštanová tak ako prvá ohlásila kandidatúru na post primátorky mesta Trebišov.

 

Top