Home > Šport > Tenis > Djokovič si zahrá semifinále na Australian Open, v dueli so Zverevom zničil raketu (video)

16.2.2021 (Webnoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič má stále šancu na svoj deviaty singlový titul na prvom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. Svetová aj nasadená jednotka v utorkovom štvrťfinálovom súboji zdolala šestku “pavúka” Nemca Alexandra Zvereva za 214 minút 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6). Jeho semifinálovým súperom bude nenasadený Rus Aslan Karacev. “Je vo výbornej forme, bude to náš prvý zápas. Veľmi sa na tento duel teším,” povedal Djokovič pred súbojom proti debutantovi na tejto úrovni.

Djokovič počas doterajšej kariéry získal 17 grandslamových titulov, z toho až osem v Austrálii. V nasledujúcich dňoch tak má možnosť pridať do zbierky úspechov deviaty celkový triumf v Melbourne a celkovo už osemnásty. Zaujímavosťou je, že na AO ešte nikdy nevypadol v semifinále. Ak sa dostal do tejto fázy, vždy bral v Melbourne Parku titul. V utorok Srb vylepšil vzájomnú bilanciu so Zverevom na 6:2.

Djokovič prišiel o svoje servis hneď v prvej hre duelu, no set dotiahol do tajbrejku, v ňom však uspel Nemec. V druhom sete súpera brejkol hneď pri jeho prvých dvoch servisoch a vyhral ho pomerne jednoznačne 6:2. V treťom Djokovič úspešne otáčal z 0:3 a v závere štvrtého čelil setbalu Zvereva. Na rad prišiel tajbrejk a v ňom Srb využil na postup svoj druhý mečbal.

“Potreboval som trochu času na rozohratie, až v prvom sete som sa dostával do prevádzkovej teploty. Po prehratom tajbrejku som všetko hodil za hlavu a kráčal za postupom. Veľmi ma prekvapilo, že mi celkom vychádzal servis. Až do poslednej loptičky to bol vyrovnaný zápas, emociálne som aktuálne odpísaný. Saša absolvoval skvelý zápas a prinútil ma vydať na dvorci sto percent. Pomohlo mi, keď som zničil jednu raketu. Ak by postúpil Alexander, nebolo by to nezaslúžené. Ja som mal aj viac šťastia,” povedal v pozápasovom rozhovore priamo na dvorci Novak Djokovič.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Djokovič si zahrá semifinále na Australian Open, v dueli so Zverevom zničil raketu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.