Ste tu
Home > Kultúra > DIVADELNÝ KURZ PRE DETI A MLÁDEŽ

DIVADELNÝ KURZ PRE DETI A MLÁDEŽ

Divadlo je zaujímavým a obohacujúcim umením a tak sa dramatické zhromaždenie DRAMATERRA v spolupráci s mestom Trebišov, rozhodlo vytvoriť divadelný kurz pre  deti a mládež a umožniť im tak získať nové zážitky a schopnosti. 


Divadelná príležitosť pre deti a mládež

Zaujíma vás svet divadla? Chcete, aby vaše deti formovali kreativitu, nadobúdali nové schopnosti a rozvíjali svoje nadanie? Mesto Trebišov a Mestské kultúrne stredisko si v spolupráci s divadelným združením DRAMATERRA pripravilo pre deti a mládež od 9 do 18 rokov divadelný kurz. Kurz sa delí na dve vekové kategórie.


Prvá kategória

Do prvej kategórie patria deti od 9 do 12 rokov. Stretávať sa budú dvakrát do týždňa. Na týchto kurzoch sa budú učiť javiskovú reč a pohyb, taktiež základné divadelné techniky a vďaka tvorivému prístupu sa vaše deti môžu zabaviť pri rôznych kreatívnych hrách, v ktorých budú rozvíjať svoju fantáziu a predstavivosť. Je to šanca pre vaše deti získať vzrušujúce zážitky.

Druhá kategória

Druhá kategória patrí deťom od 13 do 18 rokov. Mladí tu môžu spoznať silu improvizácie. Vďaka hereckým etudám a podieľaní sa na vzniku dramatických postáv, sa môžete nielen zabaviť a odreagovať, ale taktiež dopomôcť k vašej kreativite a originálnemu mysleniu. Účastníci budú môcť vďaka základom dramatizácie, zostavovať vlastné dramatické celky. Mládež sa bude stretávať raz týždenne.

Prihlásiť sa môžete do 24.februára na emailovú adresu dramaterra2015@gmail.com. Počet účastníkov je obmedzený, tak neváhajte a prihláste sa čo najskôr.

Účastníci, ktorí kurz absolvujú sa budú aktívne podieľať na tvorbe divadelného predstavenia pre verejnosť.

Divadlo je spôsob, akým sa môže deťom zlepšiť vyjadrovanie a taktiež ich vystupovanie pred inými ľuďmi. Dokáže zaujať a do života vašich detí priniesť nový, zaujímavý koníček. Divadlo sa stalo pre mnohých vášňou na celý život a otvára taktiež obzory pre literárne vzdelanie. Má silu motivovať a tak vašim deťom priniesť obrovskú radosť a akési vybočenie z chvíľ stresu, ktoré zažívajú v škole. Je to zaujímavý spôsob, akým môžete priniesť vašim deťom nových priateľov, atraktívny svet divadla,  chvíle uvoľnenia a zábavy.

30884


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top