Ste tu
Home > Hokej > Disciplinárka rozhodla v prípade slovného útoku Brejčáka na slovanistu Ziga

Disciplinárka rozhodla v prípade slovného útoku Brejčáka na slovanistu Ziga

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – Obranca HC ’05 iClinic Banská Bystrica Ján Brejčák už nie je disciplinárne stíhaný za slovný atak na adresu útočníka Slovana Bratislava Tomáša Ziga v zápase 5. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy.

Slová o zosnulej matke

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) zastavila konanie voči 30-ročnému bekovi, pretože podľa jej tohtotýždňového rozhodnutia nedošlo k disciplinárnemu previneniu.

Incident sa odohral ešte koncom septembra v závere spomenutého stretnutia. Brejčák so Zigom sa dostali na ľade do vzájomného konfliktu, počas ktorého mal prvý menovaný uraziť svojho súpera slovami o jeho zosnulej matke.

V zápase 10-minútový trest

Brejčák dostal v zápase iba osobný desaťminútový trest za nešportové správanie a v ďalších stretnutiach Tipsport ligy nechýbal v zostave „baranov“.

V aktuálnej sezóne zatiaľ odohral jedenásť súbojov bez bodového zisku. Zigo je momentálne najproduktívnejším hráčom Slovana, v 11 zápasoch nazbieral 12 bodov (8+4).

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Disciplinárka rozhodla v prípade slovného útoku Brejčáka na slovanistu Ziga © SITA Všetky práva vyhradené.

Top