Ste tu
Home > Zaujímavosti > Dievčatko po narodení vážilo 245 gramov, podľa lekárov malo prežiť len hodinu

Dievčatko po narodení vážilo 245 gramov, podľa lekárov malo prežiť len hodinu

SAN DIEGO 30. mája (WebNoviny.sk) – V americkom San Diegu prišlo na svet dievčatko, ktoré malo po narodení hmotnosť 245 gramov. Matka mala pritom za sebou 23 týždňov a tri dni tehotenstva.

Malo prežiť len hodinu

Narodilo sa ešte v decembri, no informácie o raritnom prípade mohli zverejniť až teraz. V stredu to oznámili zástupcovia nemocnice.

Lekári po pôrode otcovi povedali, že môže s dieťaťom stráviť približne hodinu, keďže dlhšie zrejme neprežije. „To sa však natiahlo na dve hodiny, deň a týždeň,“ uviedla matka. Odvtedy prešlo viac ako päť mesiacov a dievčatko je už doma, pričom má približne dva kilogramy.

Držiteľka rekordu

Rodina dieťaťa súhlasila so zverejnením týchto informácií, no chceli zostať v anonymite. Dovolili pritom, aby dievčatko volali Saybie, teda tak, ako ho nazvali zdravotné sestry.

Podľa Registra najmenších bábätiek, ktorý vedie University of Iowa, je Saybie doteraz najmenším bábätkom, ktoré sa narodilo a prežilo.

Podľa predstaviteľov nemocnice mala Saybie o sedem gramov menej ako predchádzajúca držiteľka rekordu, ktorá sa v roku 2015 narodila v Nemecku. Najmenší chlapec vážil 258 gramov a prišiel na svet v októbri 2018 v japonskom meste Azumino.

Viac k témam: bábätko
Zdroj: Webnoviny.sk – Dievčatko po narodení vážilo 245 gramov, podľa lekárov malo prežiť len hodinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top