Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Diaľničiari zaplatia za opravu tlmičov na cestách státisíce eur, chcú investovať aj do zvodidiel

Diaľničiari zaplatia za opravu tlmičov na cestách státisíce eur, chcú investovať aj do zvodidiel

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) si dala opraviť záchytné bezpečnostné zariadenia – tlmiče nárazu HIASA na pozemných komunikáciách vo svojom vlastníctve, resp. v správe za 991,7 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,19 mil. eur vrátane DPH).

Zákazku na štyri roky zadala spoločnosti HAKOM, s. r. o., Martin ako jedinému uchádzačovi. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej vlani v novembri. Predpokladaná cena za opravu tlmičov nárazu bola 1 mil. eur bez DPH.

Prenajmú si zvodidlá

Diaľničiari si chcú zároveň prenajať dočasné zvodidlá bez možnosti ich odkúpenia na štyri roky predbežne za 800 tis. eur bez DPH (960 tis. eur s DPH). „Dôvodom zadávania zákazky je ochrana pracoviska a zabezpečenie bezpečnej premávky dočasnými zvodidlami v zmysle schválenej schémy alebo schváleného projektu dočasného dopravného značenia počas rekonštrukčných prác, opráv a údržby diaľnic, rýchlostných ciest a ciest I. triedy,“ oznámila NDS vo vyhlásenej verejnej súťaži.

Lehota na predkladanie ponúk je 12. apríla, platiť musia minimálne do 31. marca 2020. NDS plánuje uzavrieť rámcovú dohodu s viacerými uchádzačmi.

Dopravné značenie na diaľniciach

NDS vyhlásila tiež verejnú súťaž na vypracovanie projektovej dokumentácie dopravného značenia na diaľniciach, rýchlostných cestách a cestách I. triedy vo svojej správe a majetku, ako aj na súvisiacich a nadväzujúcich komunikáciách. Predpokladaná hodnota za poskytnutie tejto služby je 650 tis. eur bez DPH (780 tis. eur s DPH).

Zákazka je rozdelená na päť častí podľa regiónov – Bratislava (190 tis. eur bez DPH), Žilina, Liptov (po 150 tis. eur), Galanta a Zvolen – Košice (po 80 tis. eur). Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 10. apríla, ich viazanosť je najmenej do 29. februára 2020.

Za dodanie a montáž zariadení na odstránenie snehu a ľadu z nákladných vozidiel, prívesov, skriňových vozidiel a prepravných kontajnerov počas štyroch rokov predpokladá NDS zaplatiť predbežne 2,1 mil. eur bez DPH (2,52 mil. eur s DPH). Ako vyplýva z oznámenia o začatí verejnej súťaže, lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 17. apríla, platiť musia aspoň do 12. marca 2020.

Viac k témam: diaľnice, NDS Národná diaľničná spoločnosť, verejná súťaž
Zdroj: Webnoviny.sk – Diaľničiari zaplatia za opravu tlmičov na cestách státisíce eur, chcú investovať aj do zvodidiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Top