Ste tu
Home > Ekonomika > Bankovníctvo > Deutsche Bank chystá odvážne zmeny, ale zrejme aj zruší tisícky pracovných miest

Deutsche Bank chystá odvážne zmeny, ale zrejme aj zruší tisícky pracovných miest

7.7.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecká banka Deutsche Bank by mohla zrušiť do 20-tisíc pracovných miest, keďže peňažný ústav smeruje k zverejneniu plánov globálnej reštrukturalizácie. Očakáva sa, že pracovné pozície banka zruší hlavne v londýnskom City a na Wall Street. Informuje o tom portál bbc.com.

Niekoľko variantov reorganizácie

Nemecký bankový gigant má dlhodobo problémy, vrátane problémov so ziskovosťou niektorých častí podnikania a s klesajúcou cenou akcií.

Banka skúšala niekoľko variantov svojej reorganizácie, ku ktorým patrili aj neúspešné rokovania o fúzii s konkurenčnou firmou Commerzbank, dodáva portál.

Očakávajú sa odvážne zmeny

Experti očakávajú, že generálny riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing, ktorý sa funkcie ujal iba pred rokom, ohlási odvážne zmeny, aby signalizoval trhu, že má plán obratu.

V máji na valnom zhromaždení Sewing akcionárom povedal, že „zrýchli transformáciu“ sústredením sa na „ziskové a rastúce“ časti podnikania. „Môžem Vás ubezpečiť, že sme pripravení urobiť tvrdé škrty,“ vyhlásil.

Viac k témam: Deutsche Bank
Zdroj: Webnoviny.sk – Deutsche Bank chystá odvážne zmeny, ale zrejme aj zruší tisícky pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Top